Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Zayıflamak İçin Bu Besini Tüketin!

Zayıflamak İçin Bu Besini Tüketin!
Protein diyetinin temel taşı olan yulaf kepeği hacminin yaklaşık 25 katı sıvı emerek midede oluşturduğu tokluk sayesinde kilo verme sürecinde çok önemli bir yardımcı.

 

 
Yulaf kepeği protein diyetinin en temel besinlerinden biridir. Yulaf kepeğini yoğurt, süt veya çorbanıza ekleyerek ya da internetten bulabileceğiniz çeşitli tariflerle tüketebilirsiniz. Yulaf kepeğinin tükürük ve mide suyu ile birlikte şişmesi sonrasında 1 yemek kaşığı yulaf kepeği hacminin 25 katı kadar sıvı emerek 375 gramlık bir top haline gelir. Bu da kişinin uzun süre tokluk hissi yaşamasına yardımcı olur.  Yapılan araştırmalar sabah kahvaltısında düzenli olarak yulaf kepeği tüketenlerin öğlen yeme isteklerinin azaldığını gösterdi.
 
 
Bağırsak Hareketlerini Düzenler
Yulaf kepeği tok tutmasının yanı sıra bağırsak hareketlerini de hızlandırmaktadır. Bu özelliği sayesinde uzun süre kabızlık problemi yaşayanlar için de çok önemli bir besindir. Yulaf kepeği ayrıca mide ve bağırsaklarda bulunan yağ asitleri, amino asitlerin ve glikozun fazlasının etrafını çevreleyerek vücuttan emilmeden atılımını kolaylaştırır.Yulaf kepeği, yulaf ununa ve rusheime göre %50 daha fazla protein, kalsiyum, demir, tiamin, fosfor, riboflavin, magnezyum ve çinko içerir.
 
 
Kaynak: kadınvekadın.net

Yayın Tarihi : 30.08.2015 : 10:22

Etiketler : yulaf kepeği    Protein diyeti    rejim    tokluk hissi    protein    kalsiyum    demir    tiamin    fosfor    riboflavin    magnezyum    çinko    besin    zayıflamak    zayıflayın    yulaf kepeği zayıflatır       


Yorumlar

5833
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN