Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


İbradı’da Orman Yangını

İbradı’da Orman Yangını
Antalya’nın İbradı İlçesi’nde orman yangını çıktı. Yangının söndürülmesi için çalışmalar sürüyor.

 

İbdarı’ya bağlı Üzümdere Mahallesi’nde saat 16.00 sıralarında arazide başlayan yangın, Alabalık Vadisi’ndeki ormanlık alana sıçradı. İhbar üzerine yangına Akseki Orman İşletme Şefliği’ne bağlı arazözler ve orman işçileriyle Antalya Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı itfaiye ekipleri müdahaleye başladı. Hava kararana kadar helikopterlerin de destek verdiği yangın söndürme çalışmalarının sürdüğü, rüzgarın çalışmaları olumsuz etkilediği belirtildi.
 
Yangın sırasında Üzümdere Mahalle Muhtarı Galip Düzenli’nin dumandan etkilendiği ve İbradı Belediyesi’ne ait ambulansta müdahale edildiği kaydedildi. Diğer yandan yangına giden bir itfaiye aracının arazide frenlerinin boşaldığı ve güçlükle durdurulduğu belirtilirken, kendisini araçtan atan itfaiye eri Ahmet Narin’in olaydan bir süre sonra fenalaşarak Akseki Devlet Hastanesi’ne, oradan da Manavgat Devlet Hastanesi’ne götürüldü.
 
Yangının başlamasıyla İbradı Belediye Başkanı CHP’li Serkan Küçükkuru da bölgeye giderek çalışmaları inceledi. Başkan Küçükkuru, “Yangın mahalle merkezinden yukarıya doğru yayıldı. Birkaç evin bahçesine zarar vererek yukarı doğru gitti. Ekiplerin müdahalesi sürüyor. Hala kontrol altına alınamadı” dedi.

Yayın Tarihi : 29.08.2015 : 21:59

Etiketler : İbradıda    Orman    Yangını    Kanalben    Haber   


Yorumlar

9848
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLERReklam

YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN