Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Komutanlar Devlet Mezarlığı’nı Ziyaret Etti

Komutanlar Devlet Mezarlığı’nı Ziyaret Etti
Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar ve Türk Silahlı Kuvvetleri komuta kademesi, Zafer Bayramı’nın 93’inci yıldönümü dolayısıyla Devlet Mezarlığı’nı ziyaret etti. 

 

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Akar, anıta çelenk bıraktıktan sonra kuvvet komutanlarıyla birlikte saygı duruşunda bulunuldu. Törende konuşan Orgeneral Akar, “Şanlı tarihi boyunca her zaman onurlu yaşamış, canı pahasına olsa da değerlerinden ödün vermemiş yüce milletimizin, ‘Ben ezelden beridir hür yaşadım, hür yaşarım. Hangi çılgın bana zincir vuracakmış şaşarım’ mısralarında destanlaşan bağımsızlık ve özgürlük tutkusunun, vatan ve bayrak sevgisinin bir tezahürü olarak işgal güçlerine karşı Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde başlatılan İstiklal Savaşımızın her safhasında gösterdiğiniz azim, feragat, cesaret ve kahramanlık, tarihin şeref sayfalarında hak ettiği müstesna yeri olmuştur. Sizler, her karışının diyeti kanla ödenen kutsal vatan toprağını paha biçilemez kılan, millet olarak var oluşumuzun, birlik ve beraberliğimizin, vatan ve bayrak sevgimizin sembolleşen abidelerisiniz. Aziz hatıralarınız Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarınca daima saygı ve övgüyle anılacaktır” dedi.
 
Genelkurmay Başkanı Akar ve kuvvet komutanları daha sonra anıt önündeki fotoğraf çekiminin ardından, devlet mezarlığındaki eski genelkurmay başkanları ve devlet büyüklerinin mezarlarına kırmızı beyaz karanfiller bıraktı.

Yayın Tarihi : 29.08.2015 : 20:19

Etiketler : Komutanlar    Devlet    Mezarlığını    Ziyaret    Etti    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

9901
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN