Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Sivas’ta Kitap Fuarı Açıldı

Sivas’ta Kitap Fuarı Açıldı
Sivas Kongresi’nin 96’ncı yıldönümü etkinlikleri kapsamında geleneksel hale gelen ve bu yıl 4’üncüsü düzenlenen kitap fuarı açıldı. 90 stantta 120 yayınevinin katıldığı kitap fuarı, 4 Eylül’e kadar açık kalacak.

 

Sivas Valiliği ve Sivas Belediyesi ile çeşitli kurum ve kuruluşların destekleri ile 4 Eylül Sivas Kongresi’nin yıl dönümü etkinlikleri kapsamında geleneksel hale getirilen Sivas Kitap Fuarı’nın 4’üncüsü tarihi kent meydanında açıldı. Fuarın açılışına Sivas Valisi Alim Barut, Belediye Başkanı Sami Aydın, kurum ve kuruluş müdürleri ile çeşitli sivil toplum örgütü temsilcileri ve çok sayıda kişi katıldı.
 
"BU SENE ŞEMS-İ SİVASİ’NİN ANISINA DÜZENLEDİK"
 
Açılışta konuşma yapan Sivas Valisi Alim Barut, Sivaslıları kitap okumaya davet ederek, "Bundan sonra, Sivas’ımızın yetiştirdiği değerli bir kişiyle fuarımızın ismi anılacak. Bu sene Şems-i Sivasi hazretlerinin hatırasına düzenlemiş olduk. Bu zaten 4’üncüsü olduğuna göre gelenekselleşti dersek yalan olmaz. Bundan sonra hem gelenekselleşecek, hem de Sivas’ın yetiştirdiği bir değerin ismiyle anılacak. Kitapsever insanın bulabileceği herşey burada var" dedi.
 
Konuşmaların ardından Vali Barut ve beraberindekiler fuarı gezerek kitapları inceledi. Fuar alanı içerisinde bulunan kitap kumbarasına ilk kitabı Vali Barut attı. Fuar, 29 Ağustos-4 Eylül tarihlerinde arasında ziyaret edilebilecek. Fuat etkinlikleri çerçevesinde bazı yazarlar da okuyucular ile sohbet toplantılarında buluşacak.
 
Kent merkezindeki ağaçlara çeşitli kitaplar asılırken herkese kitap okuma günlerine katılma daveti yapıldı.

Yayın Tarihi : 29.08.2015 : 14:16

Etiketler : Sivasta    Kitap    Fuarı    Açıldı    Kültür    Sanat    Kanalben    Haber   


Yorumlar

1615
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN