Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Burdur’da ’Bakan’ Sevinci

Burdur’da ’Bakan’ Sevinci
Başbakan Ahmet Davutoğlu başkanlığında kurulan seçim hükümetinde Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’na Ayşen Gürcan’ın getirilmesi, memleketi Burdur’da sevinçle karşılandı.

 

 
Ayşe Gürcan’ın bakanlığa atanması çocukluğunun geçtiği Üçdibek Mahallesi Boyacı Sokak’taki komşularında da sevinç yarattı. Ayşen Gürcan’ın çok sıcakkanlı ve yardımsever birisi olduğunu söyleyen komşusu 43 yaşındaki Zeynep Erşimşek, "Hem kadın olarak, hem de ilk defa başörtülü birinin bakan olmasının sevincini yaşıyoruz. Ayşen ablayla geçen yıl Burdur’a geldiğinde görüşmüştük. Kendisi çok alçakgönüllü, sıcakkanlı birisi. Herkese yardım edebilecek birisi" dedi.
 
Burdur’da manavlık yapan Ayşen Gürcan’ın amcasının oğlu 51 yaşındaki Hasan Gürcan, "Burdurlu olarak sevinçliyiz. Kendisiyle gurur duyuyoruz. Bize sürpriz oldu" diye konuştu. Ayşen Gürcan’ın amcasının torunu Ümit Gürcan da "Ayşen ablamın bakan olduğunu akşam televizyondan öğrendik. Mutlu olduk. Ailemize ve Burdur’umuza hayırlı olsun" dedi.
 
Bakan Gürcan’ın Burdur’da oturan ağabeyi Erkan Gürcan ise şehir dışında olduğunu belirterek, açıklama yapmak istemediğini kaydetti. Bakan Gürcan’ın doğduğu Üçdibek Mahallesi Boyacı Sokak’taki baba evinde ağabey Erkan Gürcan’ın oturduğu, anne Habibe Gürcan’ın 2005’te, baba Kazım Gürcan ise 2007’de yaşamını yitirdiği belirtildi. 4 kardeşten üçüncüsü olan Bakan Gürcan’ın sadece ağabeyi Erkan Gürcan’ın Burdur’da yaşadığı, diğer kardeşlerinin ise şehir dışında olduğu kaydedildi. 2 kız, 1 erkek çocuğu bulunan Ayşen Gürcan’ın bir süre önce eşinden ayrıldığı belirtildi.
 
Ayşen Gürcan, Fethi Çelikbaş ve Mustafa Çiloğlu’nun ardından Burdur’dan çıkan üçüncü bakan oldu.
 
 

Yayın Tarihi : 29.08.2015 : 13:53

Etiketler : Burdurda    bakan    Sevinci    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

7186
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN