Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


İrlandalı'ya Bedava Su

İrlandalı'ya Bedava Su
İstanbul Aksaray’da İrlandalı bir turistin tartıştığı esnafları dövmesi üzerine başlatılan ‘İrlandalı’ya su bedava’ kampanyası Edirne’ye uzandı. Kentin trafiğe kapalı olan Saraçlar Caddesi’nde büfe işleten Levent Başol, işyerinin camına yaşanan kavga olayını protesto etmek için ‘İrlandalı turiste su bedava’ yazısı astı.

 

 
Aksaray Muratpaşa Sokak’ta esnaf ile kavga eden Kuveyt asıllı İrlandalı turist Mohammed Fadel Dobbous’un kavga görüntülerinin sosyal medyada hızla yayılması ardından Antalyalı bir turizmci tarafından tatil yapması için kente davet edilirken, esnaf ise işyeri camlarına astıkları ‘İrlandalı’ya su bedava’ yazısı ile kampanya başlattı. Edirne’de 10 yıldır büfe işleten Levent Başol, bu kampanyaya büfesine astığı yazıyla ortak oldu. Kentin trafiğe kapalı olan yerli ve yabancı turistlerin yoğun olduğu Saraçlar Caddesi’ndeki işyerine ’İrlandalı turiste su bedava’ yazan Başol, su nedeniyle çıkan kavganın saçma olduğunu söyledi. Birçok müşterisinin yanlışla bazı şişeleri düşürüp kırdığını ve bunun için kavga edilmesinin anlamsız olduğunu kaydeden Başol, şöyle dedi:
 
"Kampanyayı sosyal paylaşım sitelerinde gördüm. Tepki olarak bende katılmak istedim. İrlandalı turiste yapılanları yanlış buluyorum. Bizler farklı ülkelere gittiğimizde kendimizi nasıl güvende hissedebiliyorsak, onlarda buraya geldiğinde kendilerini güvende hissetmeleri, rahatlıkla gezebilmeleri gerekiyor. Kazayla insanlar ölüyor, sular düşmüş yere yani kırılmayan plastik bir şey bu. Esnafın ellerine sopa, sandalyeleri alarak kavgaya girmesi etik değildi. Müşteri velinimetimizdir, gelen turistlikleri ürkütmemek gerekiyor ki bir daha gelebilsinler. Yazıyı görenlerin tepkileri iyi oldu. Bazıları şakaya vurdu, bazıları ise doğru bir kampanya olduğunu söyledi."

Yayın Tarihi : 29.08.2015 : 12:19

Etiketler : İrlandalı    Bedava    Su    Kampanyası    Edirneye    Uzandı    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

1866
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN