Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Derece İçin Gidecek

Derece İçin Gidecek
Türkiye’nin tek uluslararası fly-board eğitmeni, Türkiye, Avrupa ve Balkan şampiyonu 38 yaşındaki Ali Komşusu, dünya şampiyonası hazırlıklarını Kemer’de sürdürüyor.

 

 
Kemer’e bağlı Beldibi Mahallesi’ndeki bir otelin sahilinde antrenman yapan Ali Komşusu, Dubai’de 3-5 Aralık’ta yapılacak 2015 Dünya Flyboard Şampiyonası ile Tayland’da 5-10 Aralık’ta yapılacak Dünya Jetski Şampiyonası’na hazırlanıyor. 8 yıldır profesyonel jet-ski, 4 yıldır da profesyonel olarak fly-board yarışmalarına katılan Ali Komşusu, geçen yıl Japonya’daki Dünya Jet-ski Şampiyonası’nda 5’inci olurken, 2013 ve 2014 yıllarında Avrupa ve Balkan Şampiyonu oldu. Komşusu, 1- 2 Ağustos’ta da Sırbistan’da yapılan Balkan Şampiyonası’ndan fly-board ve jet-ski dalında iki birincilikle döndü. Mayıs ayında Bodrum’da yapılan Türkiye Su-jeti ve Fly-board Şampiyonası’nda 5 birincilik alan uluslararası sertifikalı fly-board ve jet-ski eğitmeni Ali Komşusu, 10 kişilik ekibiyle dünya şampiyonası için çalışmalarını sürdürüyor. Komşusu, aynı zamanda otellerin düzenlediği özel partilerde de fly-board ile şovlar yapıyor. Çalışmalarını fly-board ve jet-ski dünya şampiyonalarında dereceye girebilmek amacıyla sürdürdüğünü söyleyen Ali Komşusu, şöyle dedi:
 
"Umarım Türkiye’ye iyi bir derece daha getireceğim. 5- 10 Aralık’ta da Dünya Jetski Şampiyonası var Tayland’da. Orada da 4 yıldır mücadele ediyorum. Out Sending Rider olarak ödüller aldım üst üste. Orada da dünya 5’inciliklerim var. Bu sene kısmet olursa Katar’dan sonra Tayland’a gideceğim. Dünya şampiyonasına ortalama 32 ülke katılıyor ve yaklaşık 200’den fazla sporcu geliyor."
 
GÜVENLİK UYARISI
 
Özellikle turistlere su sporları yaptıranların ehliyetinin olması gerektiğine de değinen Ali Komşusu, "Türkiye genelinde çok fazla sayıda seyyar ve kaçak fly-board işi yapan var. Kayıtta olmayan jet ve fly-board gibi aktiviteler bence tamamen kaldırılmalı ve su sporları işletmelerinin buna çok önem göstermesi lazım" diye konuştu.

Yayın Tarihi : 29.08.2015 : 11:53

Etiketler : Dünya    Şampiyonasına    Derece    İçin    Gidecek    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

1026
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN