Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


5 Dakikada Yapılabilecek 10 Şey

5 Dakikada Yapılabilecek 10 Şey
Cinsel Şiddetle Mücadele Derneği “Cinsel şiddeti önlemek için 5 dakika içinde yapabileceğimiz 10 şey” başlığında bir liste paylaştı...

 

İşte o liste:
 
1. Çocuğunuz televizyonda şiddet içeren bir sahne gördüğünde kanalı değiştirmek yerine, bunun hakkında konuşun. Eleştirel düşünmesi için onu cesaretlendirin.
 
2. Bugün bir arkadaşınızı kıyafeti veya dış görünümü yerine, iyi yapabildiği şeylerle ilgili övün.
 
3. “Adam gibi yap”, “Kız gibi kırıtma”, “Erkekler ağlamaz” gibi sözler söylemeyin. Bunları duymak herkesi yaralar.
 
4. Herhangi birine karşı tehdit edici, ayrımcılık ve şiddet içeren sözler duyduğunuzda bunları sineye çekmeyin. Tepkinizi gösterin.
 
 
5. Çevrenizdeki insanlardan duygusal, fiziksel ve cinsel şiddete göz yummadıklarını belirten güçlü mesajlar vermelerini isteyin.
 
6. Hayatınızdaki kız çocuklarını daha güçlü, oğlan çocuklarını da daha duyarlı olmaları yönünde cesaretlendirin.
 
7. Eğer çocuklar sarılmanızı veya öpmenizi istemiyorsa, onların bedenleriyle ilgili karar verme hakkında saygı duyun ve ısrarcı davranmayın.
 
8. Toplumsal cinsiyet rolleri kendi ilişkilerinizde nasıl ortaya çıkıyor? Sorgulamaya ve değiştirmeye kendi yaşamınızdan başlayın.
 
9. Toplumsal cinsiyet eşitliğini destekleyen paylaşımlarda bulunmak için sosyal medyayı kullanın. Daha fazlasını öğrenin.
 
10. Cinsel şiddetle mücadele üzerine çalışan kişileri, sunum yapmaları için çalıştığınız yere veya okulunuza davet edin.

Yayın Tarihi : 29.08.2015 : 09:29


Yorumlar

2970
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN