Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Ölülerin Kokusunu Parfüm Yaptılar

Ölülerin Kokusunu Parfüm Yaptılar
Bir Fransız girişimci, ölen kişinin kokusunu parfüm olarak üretmeye başladı.

 

Alman haber kanalı n-tv’nin "jezebel.com" sitesine dayanarak verdiği habere göre, Katia Apalategui adlı Fransız, yakınlarının ölümünü zor kabullenen ve kokularını özleyen kişiler için, ölen kişinin kokusunu parfüm olarak üretti.  
 
BABASININ ÖLÜMÜ ÜZERİNE BAŞLAMIŞ
 
Habere göre, 52 yaşındaki Apalategui, babasının ölümü sonrasında ondan kalan fotoğraf ve video gibi materyallerin babasına olan özlemini dindirmemesi üzerine, babasının kokusunu yeniden duyma fikrinden yola çıkmış. Bu amaçla yıllarca fuarları gezen, araştırmalar yapan ve parfümericilerle görüşen Katia Apalategui, “Kalain” adlı firmayı kurarak, ölü kokusundan parfüm üretmeye başlamış.
 
ANNELER İÇİN BEBEK KOKUSU VE DAHA FAZLASI
 
Parfüm için ölen kişinin elbiselerindeki moleküller çeşitli kimyasal işlemlerden geçirilerek kopyalanıyor, ayıklanıyor, nihayet alkol içerisinde yoğunlaştırılarak parfüm haline getiriliyor. Kişiye özel kokuların parfüm haline getirilmesi fikrini geliştiren Apalategui’nin çalışan anneler için bebeklerinin kokusunu veya hayvan severler için çok sevdikleri hayvanların kokusunu da parfüm olarak üretmeye hazırlandığı belirtiliyor.  
 
BİR ŞİŞESİ 560 EURO
 
Kişiye özel olan ve anıları canlandıran kokunun şişesi 560 Euro. Ölen kişilerin kokusunu bir şişede toplama fikri, Patrick Süskind’in “Parfüm“ adlı romanını hatırlatıyor. Romanda, seri katilin öldürdüğü bakire kızların kokusunundan masumiyet kokusunu bulması işleniyor.
 

Yayın Tarihi : 28.08.2015 : 15:35

Etiketler : Ölülerin Kokusunu Parfüm Yaptılar    fransız girişimci    anne    bebek kokusu    Katia Apalategui    dünya    kanalben    haberler       


Yorumlar

7214
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLERReklam

YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN