Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Şanlıurfa’da Sağlıkçılardan Oturma Eylemi

Şanlıurfa’da Sağlıkçılardan Oturma Eylemi
Şanlıurfa’da, Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçiler Sendikası üyeleri, Yüksekova ve Cizre’de yaşanan olayları protesto etmek için oturma eylemi yaptı.

 

 
Yüksekova ve Cizre’de meydanala gelen olayları protesto etmek isteyen bir grup SES üyesi, öğle saatlerinde kentin en işlek caddesi olan Atatürk Bulvarı’nda bir araya geldi. Polisin yoğun güvenlik önlemi aldığı protestoda toplanan grup adına konuşan SES Şube Başkanı Reşat Doğan, "Dün bölge illerinde 11 sivil vatandaş hayatını kaybetti. Yaşananlar 90’lı yıllardan daha kötü olsa da teknoloji sayesinde artık hiçbir şey gizleyemiyorlar" dedi.
 
Sağlık çalışanları olarak ağır koşullarda ve savaş atmosferinde hizmet yapmaya çalışırken, güvenlik güçlerinin engellemelerine maruz kaldıklarını da iddia eden Doğan, "Biz SES olarak toplumun barışa ihtiyacının olduğunu çatışmalı sürecin faturasının ağır olacağını defalarca dile getirdik. Bu anlamda sendika olarak bu çatışmalı süreçten müzakere sürecine getirine kadar demokrasi mücadelemizi yükselteceğimizi buradan haykırıyoruz" diye konuştu. 
 
Açıklamanın ardından grup 5 dakikalık oturma eylemi yaparak dağıldı.
 
 

Yayın Tarihi : 28.08.2015 : 14:32

Etiketler : Şanlıurfada    Sağlıkçılardan    Oturma    Eylemi    Kanalben    Haber   


Yorumlar

3011
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN