Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Ralliciler Dönüş Yolunda

Ralliciler Dönüş Yolunda
Paris- Dakar Rallisinden sonra dünyanın en zor ikinci rallisi olarak gösterilen Transanatolia Rally Raid yarışında dönüş yolculuğu başladı.

 

Etabın dönüş noktası olan Erzurum’a gelerek burada bir gece konaklayan sporcular, Palandöken yaylasından Ankara’ya hareket etti. Zorlu bir dönüş yolunun yarışmacıları beklediğini söyleyen Transanatolia Genel Koordinatörü Burak Büyükpınar şöyle dedi:
 
"Bu yıl altıncısını yaptığımız 3 bin 170 kilometrelik Transanatolia Rally Raid yarışını Ankara’dan başladı ve 7 günde tamamlanacak. Erzincan ve Yozgat’tan sonra Ankara’da yarışı sonlandıracağız. Yarışmaya 60 araç, aralarında kadın ve erkek olmak üzere toplam 89 yarışmacı katılıyor. Yarışmacıların yüzde 60’ı yabancı. Dünyanın önde gelen isimlerinin katıldığı yarışmadaki parkurlar çok beğenildi. Bizi dünyanın en iyileri ile kıyaslıyorlar. Büyük bir rekabetin yaşandığı yarışma tüm hızıyla devam ediyor. Şu ana kadar herhangi bir sıkıntı yaşamadık." 
 
Yarışmaya İstanbul’dan katılan Türk sporculardan biri olan Fırat Şahin, dönüş yoluna problemlerle geldiklerini belirtti. Problemleri çözüp varışa ulaşmayı hedeflediğini söyleyen Şahin, "Bu zorlu yarışı bitiremeyen çok yarışmacı var. Herkes gibi bende burada olmaktan çok mutluyum. Birçok ünlü yarışçının katıldığı ve Dakar kadar zor bir yarışı bitirmek de başarıdır" dedi.
 
Sporcular gece konakladıkları Palandöken Xanadu Snow White Otelin’in park alanında sabahın erken saatlerinde motosiklet ve araçların son kontrollerini yaptıktan sonra Erzincan’a doğru yola çıktılar. Geceyi Erzincan’ın Refaiye ilçesinde geçirecek olan yarışmacılar, Cumartesi günü Yozgat’tan Ankara’ya geçecek.

Yayın Tarihi : 28.08.2015 : 12:06

Etiketler : Ralliciler    Dönüş    Yolunda    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

7553
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN