Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


İmar Planları Değişiyor

İmar Planları Değişiyor
Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, site ve apartmanlar masasının düzenlediği toplantıda Osmangazi Mahallesi sakinleri ile bir araya geldi. Başkan Karabağ, mahalle sakinlerine imar planları ile ilgili müjdeli haber vererek, “Bu bölgenin hayatını değiştirecek imar plan revizyon çalışmasını başlatıyoruz” dedi.

 

Bayraklı Belediyesi bünyesinde kurulan apartman ve site sakinleri masası Başkan Karabağ’la vatandaşları buluşturmaya devam ediyor. Karabağ, son olarak Osmangazi Mahallesi’nde bulunan site ve apartman sakinleri ile geniş katılımlı bir toplantıda buluştu.
 
MÜJDEYİ VERDİ
 
Vatandaşlardan imar planlarını günün koşullarını göre revize edilmesi noktasında bir talep geldiğini belirten Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, “Biz de imar planlarını yaklaşık 10 aylık bir çalışma ile hazırlamaya başladık. Doğançay bölgesinde çalışma tamamlandı. Tapuları parselasyon planları bittikten sonra verilecek. Geçen ay meclisimizde Tepekule ve Çay Mahalleleri’nin parselasyon planlarını geçirdik. Buralarda 4 kata imar vardı fakat parseller çok küçük… 150-200 metrekarelik bu kaçak yapılara müteahhit de girmiyor. Küçük parselleri birleştirdik büyük parseller oluşturduk. O parsellerin inşaat hakkını yükseğe vererek geniş caddeler, yeşil alanlar, pazar yeri ayırarak planlarını değiştirdik. 4 katlı imarla birleştirilmiş parselleri 10 kata çıkardık. Size bir müjde vereyim! Osmangazi Mahallesi’nin imarlı yapıların olmadığı yerlerde bu bölgenin hayatını değiştirecek plan revizyon çalışmasını başlatıyoruz.  Kısacası Osmangazi Mahallesini imar planını değiştiriyoruz” dedi.
 
YAPILMASI ŞART
 
Değişiklikle birlikte gecekonduda yaşayan vatandaşların hayatının değişeceğini vurgulayan Başkan Karabağ, “İzmir’in tamamında yapılması gereken bir konu bu… İzmir’in gece konularında imar plan revizyonun yapılması şart. Çünkü bugünkü planlar ihtiyaca cevap vermiyor.  30 yıl önce yapılmış planlarla bugünü yakalayamayız. Osmangazi pazar yerinin yapımı sürüyor. Burada aynı zamanda gençlerin isteği üzerine bir halı saha yapacağız. Yine bu bölgede belediyenin hobi bahçesinin yer aldığı üst kısımda ailelerinizle birlikte gidebileceğiniz büyük ve güzel bir park olan Emin Balım parkını çok yakında açacağız” dedi.
 
ÜLKENİN BÖLÜNMEZ BÜTÜNLÜĞÜ VAZGEÇİLMEZ SEVDAMIZ
 
Son günlerde yaşanan terör olaylarına da değinen Başkan Karabağ, sözlerine şöyle devam etti:
 
“Biz bayrak sevgisini, vatan sevgisini yurt severliği bu ülkenin bölünmez bütünlüğünü vazgeçilmez sevdamız olarak görüyoruz. Bu konuda etnik yapısı ne olursa olsun ülkemize laf söyletmeyiz. Diyarbakır kurtulurken de Türk Bayrağı altında Türklerle Kürtler beraber savaştı. Emperyalist dünya bizi bölmek istiyor. Büyük Türkiye’yi kimse istemiyor. Ulus devletiz. Biz ulus devleti bu bölgede istemiyorlar. Parçalanmış etnik devletler istiyorlar. Balkanlarda olduğu gibi… Çünkü o zaman kolayca yutacaklar. Biz Atatürk’ün çizdiği yoldan ayrılmayalım. Bunu yıllar önce görmüş bir liderimiz var. Dünya ülkelerinde heykelleri olan ve tüm dünya liderlerinin takdir ettiği tek lider!  Bayraklı’da bayrak iner mi? Bayraklı’da bayrağı indirmiyoruz. Bayramlarda yasakların aksine görkemli kutlamalarla dalgalandırıyoruz. Dalgalandırmaya devam edeceğiz” dedi.
 

Yayın Tarihi : 28.08.2015 : 11:31


Yorumlar

9369
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN