Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Amasra’yı Bayraklarla Süslediler

Amasra’yı Bayraklarla Süslediler
Bartın’ın tarihi ve turistik ilçesi Amasra’da biraraya gelen gönüllü vatandaşlar, 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle Boztepe Mahallesi’ni Türk bayraklarıyla donattı.

 

Kendilerine ’Ay yıldız ekibi’ adını veren Cem Demirel, Ahmet Denizcier, Ersin Bulut, Hüseyin Göktepe, Nazmi Boncukçu, Mustafa Gün, Levent Gülşen ve Candan Çelikkıran’dan oluşan 8 kişilik grup, ’Boztepe’yi Bayraklandıralım’ projesi kapsamında Boztepe Mahallesi’ni 330 Türk bayrağıyla süsledi. Kaleiçi Mahallesi ile Boztepe Mahallesi’ni birbirine bağlayan tarihi Kemere Köprüsü’ne dev Mustafa Kemal Atatürk’ün ve Fatih Sultan Mehmet’in resimlerinin yer aldığı bayraklar asıldı. Ev ve işyerleri ile kale duvarlarına asılan Türk bayrakları muhteşem bir görüntü oluşturdu. İlçeye gelen turistler bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi.
 
AMAÇLARI BAYRAK DİREĞİ
 
Ay Yıldız Proje ekibi sorumlusu Cem Demirel, vatan millet bayrak sevdalısı olduklarını belirterek şöyle dedi:
 
"Amasra 3 bin yıllık tarihe sahip bir yer ama bizim burada bir bayrak direğimiz yok. Bizden buradan hareketle tamamen kendi imkanlarımızla bir kampanya başlatmaya karar verdik. Biz bir dernek ya da bir siyasi partiye üye değiliz. Biz sade vatandaşız. Arkadaşlarımızla bir araya gelerek çalışmalara başladık. Bu etkinlik için Amasra Kaymakamı ve Amasra Belediye Başkanı’nın görüşlerini ve desteklerini de aldık. Bundan sonraki amacımız ilçemize büyük bir bayrak direği dikmek olacak."

Yayın Tarihi : 28.08.2015 : 11:23

Etiketler : Amasrayı    Bayraklarla    Süslediler    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

3011
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN