Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Ölüdeniz’de Deniz Keyfi

Ölüdeniz’de Deniz Keyfi
Muğla’nın Fethiye İlçesi’ndeki dünyaca ünlü yamaç paraşütü merkezi Babadağ’dan geçen yıl paraşütle atlayanların sayısı 165 bini geçti. Bu yıl ise bölgede yaklaşık 180 bin kişinin paraşütle atlamasının beklendiği bildirildi. Paraşütlerin iniş yaptığı, her yıl binlerce yerli ve yabancı turistin tercih ettiği Ölüdeniz ile Belcekız plajlarını DHA’nın dron kamerası havadan görüntüledi.

 

Fethiye’nin Ölüdeniz Mahallesi’nde Türk ve yabancı paraşüt tutkunlarının vazgeçilmez noktası haline gelen 1965 rakımlı Babadağ’dan 2014 yılında yamaç paraşütüyle atlayanların sayısı 164 bin 823’e ulaştı. Bu rakam 2013 yılında 129 bin 636, 2012’de ise 106 bin 462 kişi olarak gerçekleşti. 2014’te tekli atlayış sayısı 20 bin 165 olurken, ticari tandem (ikili) uçuşlarda ise Babadağ’dan her birinde pilot ve yolcu olmak üzere 2 kişinin bulunduğu 72 bin 329 paraşüt havalandı. Bu yıl Babadağ’dan paraşütle atlayanların sayısında rekor bekleniyor. Yılın ilk 7 ayında 50 bin 305 tandem uçuş gerçekleşti. Sezon sonunda, Babadağ’dan paraşütle atlayanların sayısının 180 bini bulmasının beklendiği kaydedildi. Babadağ’ın zirvesindeki 1700, 1800 ve 1900 pistlerinden havalananlar, gökyüzünde doyumsuz Akdeniz manzarası eşliğinde süzülerek Ölüdeniz Plajı’na iniş yapıyor.
 
MAVİ YEŞİLİN BULUŞTUĞU NOKTADA DENİZ KEYFİ
 
İlçenin dünyaca ünlü bir diğer noktası ise Ölüdeniz ile Belcekız plajları, halk plajı ile ücretli plajın bulunduğu bölgeyi ziyaret eden yerli ve yabancı turistler, mavi ve yeşilin buluştuğu noktada denizin tadını çıkartıyor. Gökyüzünde martı gibi süzülen paraşütleri izleyen turistler, her türlü su sporunu yapma şansı buluyor.
 
Tatil için İzmir’den Fethiye’ye eşi Gözde Boylubay ile gelen Ramazan Boylubay, "İzmir Karşıyaka’da oturuyoruz, ilk kez buraya geldik. Gayet güzel bulduk. Doğası çok güzel ve oldukça temiz bir yer" dedi. Eşi Gözde Boylubay da "Aslında bu tatil bizim için sürpriz oldu. Antalya’ya gitmeyi düşünüyorduk, sonra rotamız Ölüdeniz oldu. Burası muhteşem bir yer. Paraşütle atlamadık, eğer cesaretimizi toplarsak atlayacağız" diye konuştu.

Yayın Tarihi : 28.08.2015 : 10:20

Etiketler : Babadağda    Paraşüt    Ölüdenizde    Deniz    Keyfi    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

2235
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN