Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Heykeller Yerini Buldu

Heykeller Yerini Buldu
Denizli Büyükşehir Belediyesi ve Kömürcüoğlu Mermer tarafından ortaklaşa düzenlenen Türkiye’nin tek ‘Taş Heykel Kolonisi’nde ortaya çıkan eserlerden 7’si, kentin en işlek yerlerinden Gazi Bulvarı’na konuldu.

 

 
Denizli Büyükşehir Belediyesi ile Nihat Kömürcüoğlu Vakfı’nın ortaklaşa gerçekleştirdiği Taş Heykel Kolonisi’nde ortaya çıkan eserler, Gazi Bulvarı’na yerleştirilerek Denizli halkının beğenisine sunuldu. Koloniye katılan sanatçıların 7 eserinin yer aldığı açık hava sergisi ile bulvar bambaşka bir görünüme kavuşurken, heykeller ilgi odağı oldu.
 
Bu yıl Haziran ayında beşincisi düzenlenen Taş Heykel Kolonisi’nde sanatçılar tarafından yapılan eserler içinde Heykel Yazı Anıtı, dünyaca ünlü heykeltıraşlardan Kübalı heykeltıraş J.R Ville Soberon’un Çiçek isimli heykeli, Japon sanatçı Takao Suzuki’nin Horoz Çerçeve ve Hitoshi Tanaka’nın Rüzgarın Kapısı eserlerinin yanı sıra Türk heykeltıraşlar Tülay Çakmak’ın Kral Ayağı, Osman Atmaca’nın Pehlivanlar ve Ahmet Özparlak’ın Çeyiz Sandığı eserleri yer alıyor.

Yayın Tarihi : 27.08.2015 : 18:42

Etiketler : Heykeller    Yerini    Buldu    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

2879
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN