Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Rodos Yolculuğu Yarım Kaldı

Rodos Yolculuğu Yarım Kaldı
Sahil Güvenlik Komutanlığı’na bağlı ekipler, Dalaman açıklarında Rodos’a geçmeye çalışan mülteci taşıyan tekneyi güçlükle durdurdu. Su alan tekne yedeklenerek 73 Suriyeli ile 1 göçmen kaçakçısı gözaltına alındı.

 

Sahil Güvenlik Komutanlığı’na bağlı botların devriye görev sırasında Muğla Dalaman açıklarında Derinsu adlı yelkenli teknenin üzerinde çok sayıda kaçak göçmen olduğu farkedildi. Sahil Güvenlik teknesi, kaçakçı teknesini durması için uyardı. Ancak kaçak gözçmenler kaptana durmaması için baskı yapınca hareketli dakikalar yaşandı. Sahil Güvenlik tekneyi zorla durdurdu. Bu arada teknenin su aldığı da ortaya çıktı. Yedeklenen teknenin batma tehlikesi nedeniyle kaçak göçmenler Sahil Güvenlik teknesine alındı.
 
Operasyonda 42 erkek,13 kadın, 9 erkek çocuk ve 9 kız çocuk olmak üzere Suriye uyruklu 73 göçmen kurtarıldı. 1 göçmen kaçakçısı da gözaltına alındı.
 
Sahil Güvenliğin 1 Ocak’tan bu yana Yunan adalarına yasadışı yollardan geçmeye çalışan 39 bin 327 kaçak göçmeni yakaladığı bildirildi.

Yayın Tarihi : 27.08.2015 : 16:27

Etiketler : Rodos    Yolculuğu    Yarım    Kaldı    Kanalben    Haber   


Yorumlar

5083
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN