Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Eski Militan IŞİD’e Karşı İnternet Sitesi Kurdu

Eski Militan IŞİD’e Karşı İnternet Sitesi Kurdu
İngiliz Independent gazetesi İngiliz vatandaşı eski bir IŞİD militanın örgütten ayrıldıktan sonra IŞİD’e karşı bir internet sitesi kurduğunu yazdı.

 

www.truthaboutisis.com (IŞİD gerçeği ) adındaki sitenin IŞİD’e karşı sosyal paylaşım hesaplarını kullanarak kampanya yürüttüğünü yazan gazete, sitenin IŞİD’in eski militanlarından biri tarafından kullanıldığını aktardı.
 
Gazete, herhangi bir iletişim adresi bulunmayan internet sitesinin kökeninin İngiliz olduğu ve Twitter hesabı takipçilerinin arasında Mo Farah, Amir Khan, Mishal Husain gibi kamuoyunda tanınan İngiltereli Müslümanlar olduğuna dikkat çekti.
 
Independent gazetesine konuşan sitenin yöneticisi eski IŞİD militanı, hiçkimseden yardım almadıklarını vurgulayarak IŞİD’e katılma hikayesini anlattı.
 
Kimliğini gizleyen eski militan websitesini IŞİD’in tekniklerini kullanarak bu defa genç Müslümanları IŞİD’e katılmalarını engelemek maksadıyka bu yılın başlarında kurduğunu anlattı.
 
Eski militan, başlarda Batı’nın Afganistan ve Irak’taki müdahaleleriyle radikalleştiğini, cihatçılar için para ve destek topladığını ve sonra da savaşmaya gittiğini söyleyerek ülke dışına çıkıp militanlara katıldığında endişelendiğini belirtti. Eski militan gazeteye şunları söyledi:
 
"Vahşilik ve eşitsizlik vardı. Hepsi aynı şey için savaşan Arap Müslümanlar, Pakistanlı Müslümanlardan veya Somalili Müslümanlardan çok daha üstündü. Araplar çok daha üst düzeyde bir muamele görüyordu. Bu şeylerin İslam’la bir alakası yok’’
 
Gençleri tekmeliyorlardı ve çocukları intihar bombacısı olarak kullanıyorlardı. Onların ölebileceğini düşünmeksizin ellerine silah verip savaşmalarını istiyorlardı. Bu benim için barbarcaydı. Oraya gittiğimde düşmanımız Amerika ile yüzleşmek için sabırsızlanıyordum. Ancak bunu birkaç gün içinde unuttum. Kaçtım ve İngiltere’ye canlı dönebildiğim için şanslıyım’’
 
Eski IŞİD militanı, örgüt tarafından hedef olmamak için kimliğini gizli tutuyor.

Yayın Tarihi : 27.08.2015 : 15:04

Etiketler : Eski    Militan    Işide    Karşı    İnternet    Sitesi    Kurdu    Dış    Haberler    Kanalben    Haber   


Yorumlar

1978
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN