Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Minarede Tehlikeli Çalışma

Minarede Tehlikeli Çalışma
Zonguldak’ta  Hz. Ali Camisi’nin 62 metre yüksekliğindeki minaresinde onarım işi yapan işçilerin iş güvenliği olmadan çalışması korkuttu.

 

Ontemmuz Mahallesi’nde 16 yıl önce ibadete açılan Hz. Ali Camisi’nin minareleri bakım ve onarımdan geçiriliyor. Minare ustası 36 yaşındaki Fahrettin Sındıraç’ın, şerefelerin üzerinde bulunan külaha (Minareyi yağıştan koruyan koni biçimindeki kısımdır. Alemin altında bulunur) doğru halatla bağladığı merdivene kendini de halatla bağlayarak minarenin en uç noktasında tehlikeli bir şekilde çalışması yürekleri ağıza getirdi. Sındıraç’ın yanında yardımcı olarak çalışan çırağın ise hiçbir güvenlik önlemi almadan cesaretli bir şekilde merdivenden inip çıkması izleyen vatandaşları korkuttu.
 
’İSKELE MALİYETLİ OLDUĞU İÇİN’
 
20 yıldır minare ustası olarak çalıştığını belirten 2 çocuk babası Fahrettin Sındıraç şunları söyledi:
 
"İskele kullanmadan minarenin boyasını, tamiratını, yıldırım telini, şerife korkuluklarını yapıyoruz. Türkiye’de 3- 4 kişiyiz bu işi yapan. Baba mesleği olduğu için korkmuyorum. İlk zamanlar korkuyorduk ama yükseklik ne kadar olsa da bizim için fark etmiyor. Güvenlik tedbirimiz var. İpimiz ve kancamız var. İskele kullanmadan yıllardır yapıyoruz. İskele maliyetli olduğu için bu şekilde yapıyoruz minarenin işlerini. Aşağıdan şaşkınlık içinde bakanlar da oluyor."

Yayın Tarihi : 27.08.2015 : 12:43

Etiketler : Minarede    Tehlikeli    Çalışma    Kanalben    Haber   


Yorumlar

2476
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN