Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Köprülü Kanyon’da Rafting Adrenalini

Köprülü Kanyon’da Rafting Adrenalini
Antalya’nın Manavgat İlçesi Köprülü Kanyon Milli Parkı’nda rafting sezonu devam ediyor. Bu heyecanı yaşamak isteyenler, azgın sularda adrenalin dolu dakikalar geçiriyor.

 

21 Mart günü açılan rafting sezonu, sıcaklığın artmasıyla yükselişe geçti. Kanyonun başlangıç noktasından suya bırakılan 8 ve 10 kişilik rafting botları, azgın sulara meydan okuyor. Yaz aylarında su sıcaklığının 5 derece olduğu kanyona, serinlik arayan turistler ilgi gösteriyor. 13 kilometre uzunluğundaki parkurda mini şelaleleri geçerek kendilerini buz gibi suya bırakan turistler, adrenalin limitini zorluyor.
 
RUSLAR GİDİNCE YERLİ TURİSTE YOĞUNLAŞTIK
 
Sezonun açılmasıyla müşteri profilinde sürekli artış olduğunu belirten Aktifraft sahibi Necmi Aksu, ağustos ayında rakamların zirveye çıktığını söyledi. 2014 yılında Köprülü Kanyon’da rafting yapan sayısının 250 binin üzerinde olduğunu söyleyen Aksu şöyle dedi:
 
"Bizim hedefimiz her zamanki gibi Rus pazarı. Fakat Rusya’da kriz var. Bu kriz bölge turizmini etkilediği gibi bizi de etkiliyor. Bu yıl rafting yapan Rus turist sayısında yüzde 50’ye yakın düşüş bekliyoruz. Biz de Avrupa başta olmak üzere yerli turiste yoğunlaştık."
 
’DAYANIŞMA YOK’ ŞİKAYETİ
 
Yıllardır bu bölgede turizmin içinde olduğunu, fakat Köprülü Kanyon’da yatırım konusunda bir adım ileriye gidemediklerini anlatan Aksu, başlıca sebebin bölgenin yatırımcılardan ilgi görmemesi olduğunu söyledi. Yatırımcının karamsarlığa itildiğini belirten Aksu şöyle konuştu:
 
"Her yıl farklı dedikodu çıkıyor. Nehir suyunun Manavgat, Side, Serik bölgelerine içme suyu olarak aktarılacağı, bununla birlikte debisinin düşeceği söyleniyor. Debisi düşen bir nehirde rafting yapmak imkansızlaşır. Bu söylentiler buradaki herkesi etkiliyor." 
 
Rafting firmaları arasında yardımlaşma ve birlikteliğin olmamasının da bölgenin kalitesini düşürdüğüne dikkati çeken Necmi Aksu, "Rafting firmaları güçlerini birleştirirse bölgeyi çok daha iyi yerlere getirebiliriz" dedi.

Yayın Tarihi : 27.08.2015 : 12:12

Etiketler : Köprülü    Kanyonda    Rafting    Adrenalini    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

6362
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN