Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Şifa İçin Kuma Gömülüyorlar

Şifa İçin Kuma Gömülüyorlar
Mersin’in Erdemli İlçesi’nde bulunan çamlık sahili, romatizma ve kireç hastalıklarına iyi geldiğini düşünen vatandaşların akınına uğruyor.

 

Doğu Akdeniz’in en büyük çadırlı kamp alanları arasındaki Talat Göktepe Çamlığı, yurdun değişik bölgelerinden gelen misafirlerin tercihi haline geldi. Denize girmenin yanı sıra çamlık sahilinin kumunun astım, kireçlenme ve romatizma hastalığına da iyi geldiği görüşü, şifa arayanlara umut oldu. Aralıklarla yaklaşık bir hafta kendilerine kuma gömen vatandaşlar bu uygulamanın sağlıklarına iyi geldiğini düşünüyor. Güneşin sıcağıyla ısınan kuma yatarak ağrılarından kurtulamaya çalışan vatandaşlar, yalnızca kafaları dışarıda kalacak şekilde saatlerce kum altında kalıyor.
 
Erdemli Belediye Başkanı MHP’li Mükerrem Tollu, "Erdemli Çamlığı Doğu Akdeniz’in en büyük çadırlı kamp alanlarından bir tanesi. Çadır tatili yapmak isteyen vatandaşlar buraya geliyor ve hem tatillerini yapıyorlar, hem de sağlık için kuma yatıyorlar. Çamlık’ta 200 çadır kapasiteli yerimiz var. Günlüğü 20 liradan çadır kiralanıyor" dedi.
 
’İYİ GELİYOR’
 
Uzun zamandır romatizma hastalığı ile uğraşan 65 yaşındaki Sabiha Kurt, kuma yatarak romatizmalarından kurtulmaya çalıştığını söyledi. Kuma gömülmenin kendisine iyi geldiğini belirten Kurt şöyle dedi:
 
"Ben 10 yıldır romatizma hastalığı ile mücadele ediyorum. Ayağa kalkamıyordum. Tekerlekli sandalyeye mahkum olmuştum. Buraya gelen arkadaşlar tavsiyede bulundular ben de buraya geldim ve bir haftadır kuma yatıyorum. Şu anda çok şükür ağrılarım azaldı. Ayağa dahi kalkar oldum. Bir hafta daha kuma yatacağım. Buranın kumu şifa gibi geliyor. Ağrılarımdan kurtuluyorum."
 
Şifa için Konya’dan kuma yatmaya geldiğini söyleyen 63 yaşındaki Ali Çalışkan da, "Eşim ve ben romatizma hastasıyız. 5 yıldır geliyoruz. Çok faydasını gördük. Buranın kumu şifa gibi geliyor. Kuma gömülüyoruz ve ağrılarımızdan kurtuluyoruz. Herkese tavsiye ederim" ifadelerini kullandı.

Yayın Tarihi : 27.08.2015 : 11:28

Etiketler : Şifa    İçin    Kuma    Gömülüyorlar    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

8775
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN