Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Binlerce Kişi Zafer İçin Yürüdü

Binlerce Kişi Zafer İçin Yürüdü
Afyonkarahisar’da Zafer Haftası ve Büyük Taarruz’un 93’üncü yıldönümü kutlamaları kapsamında düzenlenen Zafer Halk Yürüyüşü renkli görüntülere sahne oldu.

 

 
Afyonkarahisar Belediyesi’nin misafiri olarak kutlamalara katılan Makedonya, Moldova, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Romanya ve Kırgızistanlı gençler yöresel kıyafetleriyle ilgi çekti.
 
Zafer Halk Yürüyüşü’ne, Vali Hakan Yusuf Güner, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Gökhan İsmet Gülmez, Genelkurmay Başkanlığı’nı temsilen Tuğamiral İrfan Arabacı, Hava Tuğgeneral Kemal Mutlu, Milli Savunma Bakanlığı’nı temsilen Tuğgeneral Adnan Baksı, Belediye Başkanı Ak Partili Burhanettin Çoban, MHP Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Parsak, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri de katıldı.
 
Anıtpark önünden Mehter Takımı eşliğinde yürüyüşe geçen protokol üyeleri ve yabancı konukların oluşturduğu gruplar, Kurtuluş Caddesi’ne geldi. Yürüyüşteki gruplara çevredekiler yoğun ilgi gösterdi. Birçoğu renkli kıyafetler içindeki konukları görüntülemeye çalıştı. Yürüyüş sonunda Vali Hakan Yusuf Güner ve protokol üyeleri yürüyüşe katılanları alkışladı.
 
Yürüyüş sonrasında Afyonkarahisar Belediyesi tarafından hazırlanan 5 bin Türk Bayrağı protokol üyeleri tarafından vatandaşlara dağıtıldı. Belediye zabıtalarının dağıtım yaptığı bazı noktalarda ise kısa süreli tartışmalar ve arbede yaşandı. Bayrak almak isteyenler arasında da zaman zaman gerginlik yaşandı.
 
Vali Hakan Yusuf Güner, yürüyüşün ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, Türkiye’nin birlik ve beraberlik nişanesi gösterilen Büyük Taarruz’un 93’üncü yıldönümünü kutladıklarını belirtti.

Yayın Tarihi : 26.08.2015 : 20:11

Etiketler : Binlerce    Kişi    Zafer    İçin    Yürüdü    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

9601
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN