Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Tuğrul Türkeş Disipline Sevkedildi

Tuğrul Türkeş Disipline Sevkedildi
Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun bakanlık teklifini kabul eden MHP'li Tuğrul Türkeş disipline sevk edildi.

 

Davutoğlu’nun bakanlık teklifini kabul eden Tuğrul Türkeş kesin ihraç talebiyle MHP disiplin kuruluna sevkedildi.
 
MHP heyeti ilk olarak Türkeş’in istifa etmesini bekledi fakat istifa kararı gelmeyince, Türkeş disiplin kuruluna sevk edildi.
 
Türkeş’in MHP’den ihraç edileceği bildirildi. Geçen dönemde Tuğrul Türkeş’in kardeşi Ahmet Kutalmış Türkeş, AKP’den İstanbul milletvekilliği yapmıştı.
 
Davutoğlu’nun teklifini ilk kabul eden isim MHP’nin kurucu ismi Alparslan Türkeş’in oğlu MHP Ankara Milletvekili Tuğrul Türkeş oldu. Bu durum partide sıkıntı yarattı. Türkeş’in tedbirli olarak disipline sevk edilip partiden ihraç edileceği bildirildi.
 
MHP lideri Devlet Bahçeli önceki gün gazetecilere yaptığı açıklamada MHP’ye bakanlık teklif edilmesiyle ilgili “Bizim partililerimiz yoktur. Dava arkadaşlarımız vardır. Dava ne alınır, ne satılır” yanıtını vermişti.
 
TUĞRUL TÜRKEŞ KİMDİR?
 
MHP’nin kurucusu ve Genel Başkanı Alparslan Türkeş’in oğlu olan Tuğrul Türkeş, 1954′te İstanbul’da doğdu. MHP Genel Başkan Yardımcılığı görevinde bulunan Türkeş, Hacettepe Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Ekonomi Bölümünü bitirdi.
 
Ticaret Bakanlığında Basın Danışmanlığı, Ortadoğu gazetesinde Yönetim Kurulu Başkanlığı, Akşam ve Son Havadis gazeteleri ile Yeni Harman haftalık dergisinde köşe yazarlığı yaptı. PETKİM AŞ ve TC Kalkınma Bankasında Yönetim Kurulu Üyeliği, Ataköy Otelcilik AŞ’de Genel Müdür Yardımcılığı görevlerinde bulundu.  Aydınlık Türkiye Partisi Kurucu Üyeliği ve Genel Başkanlığı görevini üstlendi.

Yayın Tarihi : 26.08.2015 : 19:30

Etiketler : haber    haberler    kanalben    ben tv    tuğrul türkeş    disipline sevk edildi    mhp       


Yorumlar

2165
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN