Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Son Yolculuğuna Uğurlandı

Son Yolculuğuna Uğurlandı
Ankara Üniversitesi Cebeci Araştırma ve Uygulama Hastanesi’nde solunum yetmezliği nedeniyle vefat eden 18’inci Dönem Malatya Milletvekili ve eski bakanlardan Güldal Akşit’in babası Galip Demirel toprağa verildi.

 

Galip Demirel’in naaşı, İçişleri Bakanlığı’ndaki törenin ardından Kocatepe Camisi’ne getirildi. Demirel için burada düzenlenen törene, ailesi ve yakınlarının yanı sıra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TBMM Başkanı İsmet Yılmaz, Başbakan Ahmet Davutoğlu, Başbakan Yardımcıları Bülent Arınç ve Ali Babacan, İçişleri Bakanı Sebahattin Öztürk, Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül, MGK Genel Sekreteri Seyfullah Hacımüftüoğlu, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Binali Yıldırım, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Trabzon Milletvekili Süleyman Soylu, AK Parti MKYK Üyesi Hayati Yazıcı, Ankara Valisi Mehmet Kılıçlar, Emniyet Genel Müdürü Celalettin Lekesiz, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ve eski bakanlardan İdris Naim Şahin, Mehmet Keçeciler ile vatandaşlar katıldı.
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Davutoğlu, cami avlusunda Demirel’in kızı, eski bakanlardan Güldal Akşit ile oğlu Savunma Sanayii Müsteşar Yardımcısı Serdar Demirel’e taziyelerini iletti. Akşit, Erdoğan ve Davutoğlu’na babasının hayatının anlatıldığı birer kitap verdi.
 
Eski İçişleri Bakanlığı Müsteşarlığı da yapan Demirel’in naaşı, kılınan cenaze namazının ardından tören mangasının omuzlarında TBMM’ye ait cenaze aracına konulmak üzere götürülürken, Erdoğan ve Davutoğlu da naaşın ardından cenaze aracına kadar yürüdü.
 
Galip Demirel’in cenazesi daha sonra Karşıyaka Mezarlığı’nda toprağa verildi.
 
83 YAŞINDAKİ PROTESTOCU GÖZALTINA ALINDI
 
Bu arada, Erdoğan ile Davutoğlu, camiden ayrılırken cenazeye katılan vatandaşlardan biri, protesto sözleri sarf etti. Polis tarafından kimliği alınarak alandan uzaklaştırılan kişi, adının Abdullah Gezer ve 83 yaşında olduğunu söyledi.
 
Bu sırada bir kadın ile iki erkek  Gezer’in üzerine yürüyerek, "Ne şov yapıyorsun terbiyesiz adam. Bir tane yolsuzluk yapmayan mı vardı eskilerden? Kimseyi ’yolsuzluk’ deyip, suçlayamazsın. Bizi yolsuzluk deyip suçlayamazsınız" diye bağırdı. Sivil polisler, Gezer’in üzerine yürüyen kişileri uzaklaştırdı. Daha sonra Gezer, "Sana ayet hatırlatıyorum. Ben eski hırsızım, benim mezar taşımda öyle yazıyor" diye tepkisini sürdürdü. Abdullah Gezer gözaltına alınarak polis aracıyla Çankaya Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü.

Yayın Tarihi : 26.08.2015 : 16:49

Etiketler : Eski    Galip    Demirel    Son    Yolculuğuna    Uğurlandı    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

9938
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN