Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Tiyatro Gösterileri Sanatseverleri Bekliyor

Tiyatro Gösterileri Sanatseverleri Bekliyor
84. İzmir Enternasyonal Fuarı’nda sanatın hemen hemen her dalında etkinlik gerçekleştirilecek. Bu bağlamda tiyatro sanatını içeren birçok etkinlik fuar ziyaretçilerini bekliyor.

 

1, 2 ve 4 Eylül 2015 tarihlerinde, Kültürpark İsmet İnönü Sanat Merkezi‘nde organize edilecek tiyatro günlerinde; “Nihat’la Sahne Show”, “Ali Poyrazoğlu’nun Asi Kuş” ve “Tiyatroviya’dan “Eylül Tulumbacılar, İzmir, Bir Yangın ve On Paralık Aşk” oyunları  sahnelenecek. 
 
Tiyatro oyunlarına girişler ücretsiz davetiyeli olacak ve gösteri öncesi ücretsiz, davetiyeler İsmet İnönü Sanat Merkezi gişesinden temin edilebilecek.
 
NİHAT’LA SAHNE SHOW
 
Nihat Sırdar‘ın kendi yaşadıklarını ve memleket insanlarımızın komik hallerini görüntülerle desteklediği, ayrıca sivrisineğinde katkı verdiği 90 dakikalık bir gösteridir. "Bütün Kızlar Toplandık"
 
ASİ KUŞ 
 
Türk tiyatrosunun en önemli yıldızlarından biri olan Ali Poyrazoğlu bu müzikli gösteriyle izleyenleri şaşırtacak.  Ali Poyrazoğlu, Asi Kuş’ta Bizet’nin ünlü operası Carmen’in bir ucundan girip öbür ucundan çıkıyor. Opera, tiyatro, bale ve güldürü ustalığı bir arada. Carmen, Bizet, Don Jose, Zeki Müren, Toreaodor ve Boğa rollerinde. Tiyatro ile müziği harmanlarken, kendi yazıp kurguladığı "Asi Kuş -  Carmen"de Ali Poyrazoğlu oyunculuğuyla, doğaçlamalarıyla ve seyirciyle ilişkisiyle müthiş bir performans çıkarıyor.  Asi Kuş, titizlikle hazırlanmış, çok çalışılmış bir gösteriyle  seyircilerin karşısına çıkıyor...
 
TULUMBACILAR 
 
5000 yıldır kapı önünde oturup, olan biteni seyreden üç kapı önü teyzesinin gözünün önünde gerçekleşen her şeyi konu alan oyun; Islahat fermanının ilan edildiği yıllarda, İzmir’in hayali bir semti olan Rüzgarlıtepe’de geçiyor. Hakan Bintepe’nin yazdığı oyunu Günay Toprak yönetiyor. 
 
1870’lerin İzmir’i… Dawson, Moşe ve Abidin, İzmir’in hayali semti Rüzgarlıtepe’de doğup büyümüş, Kocabaşlar olarak anılan üç kompradordur. İzmir’de kurulması düşünülen üçüncü demiryolu şirketinde söz sahibi olmak için Rüzgarlıtepe’deki tüm mülkleri ele geçirmeye çalışmaktadırlar. Çünkü yeni demiryolu hattı Rüzgarlıtepe’den başlayacak ve kurulacak olan şirketin, bu mülklere gereksinmesi olacaktır. Kocabaşlar, zaten ekonomik olarak kontrolleri aslında olan Rüzgarlıtepe’yi temsilcisi oldukları sigorta şirketlerine bağlı olarak çalışan işbirlikçi tulumbacı sandıkları ve bu sandıklardan birisinin reisi olan Kuzu Balığı aracılığı ile ele geçirmeyi planlamaktadırlar. Kuzu Balığı büyük bir yangın çıkartacak, işbirlikçi tulumbacı sandıkları ise bu yangına seyirci kalacaklardır.
 
 

Yayın Tarihi : 26.08.2015 : 15:56


Yorumlar

1220
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN