Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


''Barışı İzmir'den Başlatalım''

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, ülkede yaşanan belirsizliğin ekonomiyi olumsuz yönde etkilediğini söyledi. Barış ortamının İzmir’den ülkeye yayılabileceğini belirten Kocaoğlu, “Madem ki ülkenin en aydınlık, ileri, eğitimi yüksek kentiyiz; bu görev bize düşüyor. Sivil toplum kuruluşlarıyla, yerel yönetimlerle, İzmir’in kanaat önderleriyle yapacağımız çalışmalarla barışı tesis etmeliyiz”dedi.

 

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, İzmir Sanayicileri ve İşadamları Derneği’nin (İZSİAD) çarşamba toplantılarına katıldı. Tarihi Havagazı Fabrikası’nda gerçekleşen buluşmaya İZSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Küçükkurt başta olmak üzere CHP’li eski milletvekilleri Mustafa Moroğlu, Alaattin Yüksel, işadamları, sanayiciler ve belediye bürokratları katıldı. 
 
Büyükşehir’in meslek edindirmek amacıyla verdiği kurslardan oluşan Kent Koleji projesinin görüşüldüğü toplantıda konuşan Aziz Kocaoğlu, “Ülkenin durumu belli. Çok zor bir süreçten geçildiği, ekonominin tıkandığı, seçimin ve ondan sonraki ile önceki sürecin ne gibi sorunlar yaratacağız, ülkemize neler yapacağı son derece belirsiz. Bu olumsuz yönde bir belirsizlik” şeklinde konuştu.
 
 
İZMİR’DEN BAŞLATALIM
 
İzmir’de yapılacak çalışmalarla kalıcı barışın ülkeye yayılabileceğini belirten Kocaoğlu, “Hepimizin uyanık olması ve hepimizin birlik beraberlik içinde olması gerekiyor. Türkiye bu krizi, neredeyse iç savaş noktasına gelen bu çatışmaların, terörün mutlaka üstesinde gelecektir. Ama önemli olan barışın kalıcı olmasıdır. Barışı da Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, hep birlikte sağlayacaktır. Barış için, ülkenin geleceği için hepimizin üzerine düşeni yapması gerekiyor. Bunu da İzmir’den duruşumuzla çalışmalarımız örnek olarak yapmamız gerekiyor. Madem ki ülkenin en aydınlık, ileri, eğitimi yüksek kentiyiz; bu görev de bize düşüyor. Sivil toplum kuruluşlarıyla, yerel yönetimlerle, İzmir’in kanaat önderleriyle yapacağımız çalışmalarla barışı tesis etmeliyiz” dedi.
 
ANA OMURGASI MESLEK SAHİBİ YAPMAK
 
Kent Koleji hakkında bilgilendirmelerde bulunan Kocaoğlu,  “2 yıl önce projeye Bayraklı’da başladık, ücretsiz eğitimler veriyoruz. DGM binası olarak bilinen Tarihi Un Fabrikası’nı restorasyon devam ediyor. Ulaşımı rahat olan bu binada büyüyerek sürdüreceğiz. Projenin ana omurgası; lise ya da ortaokul mezunu mesleği olmayan kız ve erkek çocukların yoğun uzun süreli kurslarla meslek sahibi yapmak” ifadelerine yer verdi. Kocaoğlu’nun ardından Kent Koleji’nde eğitim sorumlusu olan Aslı Güngör, projeyle ilgili sunum yaptı ve bilgiler verdi.
 
KÜÇÜKKURT: ŞEHİTLER GELMESİN
 
Kent Koleji projesinin çok başarılı olduğunu belirten İZSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Küçükkurt, son günlerde yaşanan terör olaylarına değindi. Küçükkurt,  “Akan kanın bir an önce durmasını, kirli savaşın bitmesini, şehitlerin gelmemesini temenni ediyorum. Güzel yarınlar,aydınlık günler diliyorum” dedi. 

Yayın Tarihi : 26.08.2015 : 14:28

Etiketler : İZSİAD    çarşamba    toplantılar    izmir büyükşehir belediyesi    aziz kocaoğlu    bentv    kanalben   


Yorumlar

3781
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN