Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Mehmet İçin Ailesi Yardım Bekliyor

Mehmet İçin Ailesi Yardım Bekliyor
Şanlıurfa’da, çaycılık yapan 38 yaşındaki Mahmut Sakallı, beyin felci olan 3 yaşındaki oğlu Mehmet Can’ın sağlığına kavuşması için yardım bekliyor.

 

 
Yavuz Selim Mahallesi’nde oturan Mahmut Sakallı ile eşi Gurbet Sakallı’nın 3 yaşındaki tek çocukları Mehmet Can’ın doğumunun ardından beyin felci olduğu belirlendi. Aynı zamanda duyma sorunu yaşayan ve kaslarını hareket ettiremeyen Mehmet Can’ı ailesi iyileşmesi için gittikleri hastanelerde sonuç alamadı. Yurt dışında yapılabilecek kök hücre nakli ile sağlığına kavuşma imkanı olduğunu ifade ettiği oğlunun gözleri önünde eridiğini ifade eden baba Mahmut Sakallı, kendilerine yardım elinin uzatılmasını isteyerek şöyle dedi:
 
"3 yıl önce dünyaya gelen çocuğum 15 gün yoğun bakımda kaldı. Bize sadece kulağında duyma problemi olduğu söylendi. Hastaneden çıktıktan sonra çocuğum sürekli hasta oldu. Bizler iyileşmesi için birçok şehirde farklı hastanelere götürdük. Yapılan muayenelerde çocuğumda 4 farklı hastalık teşhis edildi. Doktorlar, çocuğumun sağlık durumunun iyileşmesi için yurt dışında babadan kordon alınarak, kök hücre nakli yapılması gerektiğini söyledi. Ama bunun için maddi durumumuz el vermiyor. Bize yardım elinin uzatılmasını istiyoruz. Çocuğun beyninde oluşan hastalık nedeniyle sürekli başı ağrıyor. Onu uyutarak, acısını dindirmeye çalışıyoruz. Duyması için kulağına cihaz taktık, kaslarındaki sıkıntı nedeniyle boynu ve kolu tutmuyor. Sadece çocuğumun sağlığı için hayırseverlerden ve yetkililerden destek bekliyoruz."
 
’YAŞITLARI OYNUYOR O YATAKTA’
 
Yaşıtları yürüyüp oynarken çocuğunun ise sürekli yatakta ağladığını gözyaşlarıyla anlatan anne Gurbet Sakallı, "Maddi durumumuz iyi değil ve zor durumdayız. Mehmet Can, yaşıtları gibi yürümüyor, oynayamıyor, oturamıyor. Acılarından dolayı sürekli ağlıyor. Çocuğumun yaşıtları gibi sokakta oynadığını görmek en büyük hayalim ve bunun için hayırseverlerin desteğini istiyoruz" dedi.

Yayın Tarihi : 26.08.2015 : 14:13

Etiketler : Beyin    Felci    Hastası    Mehmet    İçin    Ailesi    Yardım    Bekliyor    Sağlık    Kanalben    Haber   


Yorumlar

3734
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN