Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Ebru Sanatı Dövmelerle Buluştu

Ebru Sanatı Dövmelerle Buluştu
Tayfun Bezgin, "Ebru Sanatı"nı insan vücudunda yorumlayarak dünyada bir ilke imza attı.

 

Geçmişi binlerce yıl öncesine dayanan dövme sanatına olan ilgi her geçen gün artarak devam ediyor. Tattoo artistlerinin sınırları zorlayan hayal gücü sayesinde, zamanla farklı renkler ve şekillere bürünen dövme sanatı, dünyada olduğu gibi Türkiye'de de popülerliğini koruyor.
 
İllustratör ve tattoo artist Tayfun Bezgin de, kişiye özel tasarımları ve dövme sanatına yansıttığı farklı bakış açısı ile bu konuda iddiasını ortaya koyuyor.
 
 
 
Dövme Sanatında Dünyada Bir İlk
Geleneksel sanatları tattoo'da stilize ederek yaşatmayı amaç edinen Tayfun Bezgin, "Ebru Sanatı"nı insan vücudunda yorumlayarak, tattoo literatürüne yeni bir uygulama getirdi ve dünyada bir ilke imza attı.
 
Klasik Türk sanatlarından biri olarak kabul edilen "Ebru Sanatı"nın kağıt üzerinde görmeye alışık olduğumuz eşsiz tasarımlar, Tayfun Bezgin'in dokunuşlarıyla insan vücudunda hayat buldu. 
Antalyalı sanatçının ebru dövmelerinin yanı sıra daha öncesinde uygulamış olduğu "Water Clour" çalışmaları da oldukça dikkat çekmektedir.
 
 
 
 
 
Kaynak: CosmopolitanTR
Haberin Galerisi : Ebru Sanatı Dövmelerle Buluştu

Yayın Tarihi : 26.08.2015 : 09:19

Etiketler : ebru sanatı    dövme    Klasik Türk sanat    Tattoo artistleri    osmanlı    eser    İllustratör    tattoo artist    Tayfun Bezgin    tasarım    eser    vücut   


Yorumlar

7494
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN