Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Yulaf Ezmesinin Faydaları

Yulaf Ezmesinin Faydaları
Yulaf ezmesi halk dilinde diyet yiyeceği olarak geçer ve genelde zayıflamak isteyen kişilerin menüsünde liste başıdır. Bunun en büyük sebebi kilo verdirici ve doyurucu özelliğinin olmasıdır. Fakat yulaf ezmesinin cilt ve saç sağlığına da katkısı çok büyüktür.

 

_Yulaf ezmesi cilt ve saç sağlığını korur. Cilt ve saç sağlığı için kullanılabilir ve tamamen doğal olduğundan dolayı her hangi bir zararı yoktur.
 
_Sinir sistemi için etkili olan yulaf ezmesi düzenli olarak tüketilmesi durumunda stres ve depresyon vakaları ile bünyenin savaşmasını sağlar.
 
_Bazı sağlık uzmanları yulaf ezmesinin kolesterole iyi geldiğini savunmaktadırlar. Yulaf ezmesinin içerdiği bol miktardaki lif, kolesterol emilimini sağlar ve yüksek kolesterolün neden olduğu sorunlardan bünyeyi bertaraf eder.
 
 
_Yulaf ezmesi kalp ve damar sağlığının korunmasına yardımcı olur, kolesterol seviyesini dengeleyerek kalbin çalışmasına yardımcı olur, ayrıca bu özelliğinden dolayı inme ve felç riskini azaltır.
 
_Yulaf ezmesi sindirim sistemi için de faydalıdır. Özellikle bol miktarda lif içermesi, bağırsak ve mide sağlığının korunmasına yardımcı olur. Lifler ayrıca kabızlık sorunlarının ortadan kalkmasına yardımcı olabilir.
 
_Bazı sağlık uzmanları yulaf ezmesinin diyabet yani şeker hastalığına iyi geldiğini savunmakla birlikte sağlıklı kişilerin şeker hastalığına yakalanma riskini azalttığını söylemektedirler.
 
_Yulaf ezmesinin zayıflamaya yardımcı olduğunu belirtmiştik, fakat 12-18 yaş arasındaki çocuklarda obezite sorunlarını ortadan kaldırmada etkili olduğunu çok azımız biliriz. Ergenlik döneminde çocukların obezite sorunları ile karşılaşması için düzenli olarak tüketmeleri önerilir.
 
 
 
_Yulaf ezmesi enerji verir. Bu özelliğinden dolayı sporcuların düzenli olarak tükettikleri besinler arasındadır.
 
_Bağırsak kanseri riskini azaltır. Bol miktarda lif içermesi başta bağırsak kanseri olmak üzere sindirim sistemini hedef alan kanser türlerine yakalanma riskini azalttığına inanılmaktadır.
 
_Bazı sağlık uzmanları düzenli olarak bir miktar yulaf ezmesi tüketimi, hipertansiyon sorunlarını oratadan kaldırmaya yardımcı olacağını savunmaktadırlar.
 
 
 

Yayın Tarihi : 26.08.2015 : 09:15

Etiketler : yulaf ezmesi    faydaları    zayıflama    bağırsak    mide sağlığı    lif    kolesterol    kalp    damar    stres    depresyon    saç sağlığı    cilt sağlığı    felç    kabızlık    kilo verdirici   


Yorumlar

3257
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN