Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


'Köprü Üstü Aşıkları'

'Köprü Üstü Aşıkları'
Aslı Kutluay'ın ''Köprü Üstü Aşıkları'' sergisi 9 Eylül-23 Kasım 2015 tarihleri arasında Şeli Art Project işbirliğiyle Medical Corner Maçka’da tüm sanatseverlerle buluşuyor.

 

Sanatçı hakkında;
İstanbul, New York, Paris, Nice, Strasbourg, Roma, Floransa, Berlin, Bratislava, Seul, Chicago ve Singapur’da karma ve kişisel sergiler açan 1970, Ankara doğumlu Aslı Kutluay; sanatında hayal kurmanın en önemli yaratıcılık ve yaşama sevinci olduğunu vurgular. Kendi yetiştiği coğrafyanın çıkmazlarını ve zenginliklerini  gözlemler, buradaki içerikleri ürün ve tasarımlarında öyküleştirerek hayalperestliği izleyicilerine bir çözüm yolu olarak önerir.
 
 
Aslı Kutluay’ın tüm işlerinde zarif bir şakacılık ve sevinç görülür. Coco Chanel, Kutluay’ın resmettiği birçok karakterde altını çizdiği bir arketiptir. (Aslı) çevresinin ona sağlayabildiğinden çok daha uçarıdır; tıpkı bir “okyanus zihinli” gibi sınırların ötesine geçmek ister. Kutluay’ın karakterlerinin elinde sıklıkla görülen sigaranın eyleme geçtiği an işte budur. . Ucunu yakmak zorunda oldugu minicik ateşiyle sigara, çağının ötesinde bir kadınlığı, oldukça dışavurumsal ve dokunaklı bir şekilde yansıtır. O, kadınlar üzerinde katı sınırlamaları olan bir atmosferde tehditlere açık savumasızdır. Kutluay karakterlerinin, çevrelerindeki şiddet olasılığına karşı duruşlarında; görgülü güzelliklerinden, kırılganlıklarından ve özgür dişi çekiciliklerinden bir an bile ödün vermeyen siyaset, siyasal eylemcilik ve toplumdaki kendi cinsi için tanımlanmış rollere karşı-saldırı tavrı sezilir. Kutluay aşk dolu şarkılar söyleyen dişi savaşçıyı temsil eder.
Tchera Niyego - New York, 2013.

Yayın Tarihi : 26.08.2015 : 09:11


Yorumlar

6431
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN