Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Nusaybin HDP İlçe Başkanı Tutuklandı

Nusaybin HDP İlçe Başkanı Tutuklandı
Mardin’in Nusaybin İlçesi’nde HDP İlçe Başkanı Sabiha Gündüz, DBP ilçe yöneticisi Erhan Dinç ile MEYA-DER Başkanı Sabih Cebe, örgüt üyesi oldukları suçlamasıyla tutuklandı.

 

Nusaybin’de polisin 3 gün önce düzenlediği operasyonda HDP İlçe Başkanı Sabiha Gündüz, DBP ilçe yöneticileri Erhan Dinç, Ramazan Altan ile Mezopotamya Yakınlarını Kaybedenlerle Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (MEYA-DER) Şube Başkanı Sabih Cebe, gözaltına alındı. Polisteki işlemlerin ardından bugün adliyeye sevk edilen şüpheliler savcılıktaki sorgularının ardından tutuklanma talebiyle Asliye Hukuk Mahkemesi’ne sevk edildi. Sanıklardan HDP İlçe Başkanı Sabiha Gündüz ile Erhan Dinç ve Sabih Cebe, ’örgüt üyeliği ve örgüt propagandası’ yaptıkları gerekçesiyle tutuklandı. Ramazan Altan ise adli kontrol kararı ile serbest bırakıldı.
 
Sanıkları adliyede olduğu sırada HDP Mardin Milletvekili Enise Güneyli de adliye binasına gelerek gelişmeleri izledi. Sanıkların tutuklanıp cezaevine götürülmesi sırasında Sabiha Gündüz’ün çocuklarının ağladığı görüldü. 3 kişinin tutuklanmasının ardından HDP ve DBP’li bir grup tutuklamaları protesto etmek için toplandıkları DBP binası önünden Hükümet Konağı’na yürüdü. Burada yapılan basın açıklamasında tutuklama ve gözaltılar protesto edildi.

Yayın Tarihi : 25.08.2015 : 21:40

Etiketler : Nusaybin    HDP    İlçe Başkanı    Tutuklandı    Sabiha Gündüz    Erhan Dinç    Ramazan Altan    Sabih Cebe   


Yorumlar

8436
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN