Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Tuzla’daki Yangın Kontrol Altında

Tuzla’daki Yangın Kontrol Altında
Tuzla’da askeri bölge içinde bulunan ormanlık alanda çıkan yangın geniş bir alanda devam ediyor. Yangın nedeniyle D-100 Karayolu’nun Edirne yönünde trafik durduruldu. Yangın, karadan ve havadan yapılan müdahale sonucu yaklaşık 1,5 saat sonra kontrol altına alındı. D-100 Karayolu’nun Edirne istikameti de trafiğe açıldı.

 

Yangın, saat 17.00 sıralarında Tuzla Piyade Okulu’nun bulunduğu ağaçlık alanda çıktı. Rüzgarın da etkisiyle hızla yayıldı. Alevlere karadan çok sayıda itfaiye ekibi, havadan da Orman İşletmesi’ne ait söndürme helikopteri müdahale etti. Alevlerin ilerlediği bölgenin yakınında İçmeler Mahallesi’nin bir bölümü ile yerleşim yerleri de bulunduğu için yangın çevrede korku yarattı.
 
D-100’DE TRAFİK DURDU
 
Çevreye yayılan yoğun duman ve alevlerin yaklaşması nedeniyle D-100 Karayolu’nun Edirne istikameti bir süre trafiğe kapatıldı. Yoğun duman Ankara istikametinde ilerleyen araçları da etkiledi. D-100 Karayolu’nun her iki yönünde de uzun araç kuyrukları oluştu.
 
Otluk alanda başladığı öğrenilen yangın, havadan ve karadan yapılan müdahale sonucu yaklaşık 1,5 saat sonra kontrol altına alındı. Söndürme çalışmaları başlarken, itfaiye ekipleri de yarım saat boyunca ormanlık alanda duman tahliye çalışması yaptı.
 
D-100 Karayolu açılmasına rağmen trafikte yoğunluk uzun süre devam etti.
 
AĞAÇLIK ALAN SİYAHA BÜRÜNDÜ
 
Yangın bölgesindeki ormanlık alanda büyük hasar meydana geldiği görüldü. Özellikle D-100 Karayolu’na yakın bölgede bulunan ağaçlık alanın adeta siyaha büründüğü dikkat çekti.
 
Yangının çıkış nedeninin belirlenmesi için inceleme başlatıldı.

 

Yayın Tarihi : 25.08.2015 : 21:10

Etiketler : Tuzla    Askeri Bölge    Ormanlık    Alev    Yangın    D-100 Karayolu   


Yorumlar

2884
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLERReklam

YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN