Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Çiftçiler Önlem İstiyor

Çiftçiler Önlem İstiyor
Gaziantep’in Nizip ve Karkamış Ziraat Odası başkanları, son zamanlarda her iki ilçede meydana gelen fıstık hırsızlıklarının engellenmesi için güvenlik güçlerinden destek istedi.

 

 
Nizip ve Karkamış’ta fıstıkların hasat mevsiminin yaklaşmasıyla, bahçelerde sıkça hırsızlık olaylarının yaşanmaya başlaması çiftçilerin tepkisine neden oldu. Bugün Nizip Ziraat Odası Başkanı Sadık Durmaz ile Karkamış Ziraat Odası Başkanı İdris Bozkurt birlikte basın toplantısı düzenledi.
 
Toplantıda konuşan Nizip Ziraat Oda Başkanı Sıddık Durmaz, son 2 yıldır fıstık hasadı zamanı geldiği zaman bölgede çiftçilerin hırsız korkusu yaşadığını söyledi. Çiftçilerin kendi önlemlerini alması gerektiğini ancak güvenlik güçlerinin de kontrollerini sıklaştırmasını isteyen Durmaz’ın ardından konuşan İdris Bozkurt ise yöredeki üreticilerin endişe içerisinde olduğunu belirterek, "Yetkililerden isteğimiz konu üzerindeki güvenlik önlemlerini artırmaları ve özellikle fıstık hasadı zamanında ilçedeki giriş çıkışlarındaki kontrol ve devriyelerini çoğaltmalarıdır.  Öyle ki çiftçilerimiz kendi arazilerine gitmekte bile tedirginlik yaşıyor" dedi.

Yayın Tarihi : 25.08.2015 : 16:59

Etiketler : Çiftçiler    Fıstık    Hırsızlıklarına    Karşı    Önlem    İstiyor    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

4178
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN