Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


’Silahlar Sussun’ Mektubu

’Silahlar Sussun’ Mektubu
78’liler Girişimi üyeleri, silahların susması için başta Cumhurbaşkanlığı, Başbakanlık ve TBMM olmak üzere siyasi partiler ile Türkiye’deki büyük elçiliklere mektup gönderdi.

 

 
78’liler Girişimi üyesi bir grup, Galatasaray Lisesi önünde toplanıp burada "Ya Kardeşlerin Kanlı Savaşı ve Darbe! Ya Barış ve Demokrasi" adlı bir basın açıklaması yaptı. Grup adına konuşan 78’liler Girişimi İstanbul Sözcüsü Yunus Bircan Türkiye’de son 30 yıldır çatışmalar yaşandığını belirterek "ateşkes ve diyalog" çağrısında bulundu.
 
"TARAFLAR DİYALOG KURMALIDIR"
 
Bircan sözlerini şöyle sürdürdü:
 
"Derhal silahlar susmalı ve mutlak çatışmasızlık haline dönülmelidir. Varto, Şemdinli, Silvan, Lice, Silopi’de asker ve polis kuşatmayı kaldırmalı, ilişkiler normalleşmelidir. Suruç katliamı soruşturmalı, aydınlatılmalıdır. Meydan okuyucu, ayrımcı, milliyetçi ve suçlayıcı tahkir dilinden uzak durulmalıdır. Demokratik ve siyasi alanı daraltacak önerilerden ve görüşlerden sakınılmalıdır. Kopan çözüm çabalarına geri dönmek için diyalog ortamı oluşturulmalı ve taraflar diyalog kurmalıdır."
 
MEKTUP GÖNDERDİLER
 
Basın açıklamasının ardından da grup Galatasaray Postanesi’nden başta Cumhurbaşkanlığı, Başbakanlık ve TBMM olmak üzere siyasi partiler ile Türkiye’deki büyük elçiliklere ateşkes çağrılarının yapıldığı mektupları gönderdi. Kalabalık daha sonra da olaysız şekilde dağıldı.

Yayın Tarihi : 25.08.2015 : 15:39

Etiketler : liler    Girişiminden    silahlar    Sussun    Mektubu    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

5557
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN