Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


''Görev Verilmemesi Sivil Darbe''

''Görev Verilmemesi Sivil Darbe''
CHP Muğla Milletvekili Akın Üstündağ, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın partisine hükümet kurma görevini vermemesini eleştirerek, "Kılıçdaroğlu’na hükümet kurma görevi vermemesi ciddi bir sivil darbedir. Cumhurbaşkanı gerçekten tarafsızlığını yitirmiştir. O anlamda seçime götüren, seçimi kabul etmeyen bu zihniyeti sandıkta hep beraber cezalandıracağız" dedi.

 

 
CHP Muğla Milletvekili Akın Üstündağ ve Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal partisinin Düzce il teşkilatını ziyaret etti. CHP Düzce İl Başkanı Mustafa İzgin ve partililerin katıldığı ziyarette Üstündağ ve Sarıbal basın toplantısı düzenledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın tavrının koalisyonun kurulmasında en büyük engel olduğunu söyleyen Üstündağ, şöyle konuştu:
 
"Ülkenin bu zorlu sürecinde hükümet kurma, vatandaşın sorununu çözme arayışı hiçbir zaman iktidar partisi tarafından ortaya konmadı. Bu düşünce bireysel bir düşünce. Ülke menfaatlerinin aksine kendi ve partisiyle yandaşlarının menfaatleri ülke menfaatlerinin önünde düşünme siyasetidir. CHP’nin AKP gibi 13 yılda ülkeyi bu hale getiren zihniyeti ki hiç tasvip etmediğimiz zihniyetle aynı masada oturma olgunluğunu ve seviyesini göstermiş bir partiyiz. Bu anlamda partinin her kademesinde partimizin uyguladığı sorumluluğa destek verenlere teşekkür ediyoruz. Biz kendimizden önce ülkemizi düşünüyoruz. Vatandaşların sorunlarına çare olabilecek devletin kronik sorunlarına çözüm olacak 14 ilkeyi koyduk. Bu çerçevede partimizin düşüncelerini o masada gösterelim istedik. Bu 14 ilkeyi sadece dinlemişler müzakere etmemişler."
 
TÜRKİYE’DE EN BÜYÜK SORUN CUMHURBAŞKANI
 
Üstündağ, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın CHP’ye hükümet kurma görevini vermemesinin ’sivil darbe’ olduğunu savunarak şunları söyledi:
 
"Cumhurbaşkanı Anayasal çizgiye çekilmeli. Türkiye’de ki en büyük sorun Cumhurbaşkanıdır. Şu anda ülke hükümetsiz kaldıysa bizler 25’inci dönem milletvekilleri olarak meclise gerçekten çalışmak için, demokrasi için gittiğimiz mecliste çalıştırılmıyoruz. Cumhurbaşkanı tamamen meclisi pasifize eden kişidir. Kendisine edindiği Başbakan ile kendi oluşturduğu kaçak saraydaki gölge hükümetiyle mecliste ki işlevini yitirmiş bir çoğu milletvekili dahi olmayan bakanlarla bu ülkeyi yönetmeye çalışıyor. En son Kılıçdaroğlu’na hükümet kurma görevi vermemesi ciddi bir sivil darbedir. Hiçbir dönemde Cumhurbaşkanı sadece kendi içinden çıktığı değil ikinci olan hatta üçüncü olan partiye dahi görevler vermiştir. Biz diyoruz ki Cumhurbaşkanı gerçekten tarafsızlığını yitirmiştir. O anlamda seçime götüren, seçimi kabul etmeyen bu zihniyeti sandıkta hep beraber cezalandıracağız."
 
HALKI BORÇALNDIRADAK EKONOMİYİ BÜYÜTTÜK DEDİLER
 
CHP Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal ise hükümetin borçlandırma ekonomisiyle iç ekonomiyi bütüyüp insanları borçlandırarak Türkiye’yi bu hale getirdiklerini söyleyerek, "Sadece tüketici borcu 400 milyar dolar oldu ve 52 kat arttı. ’Biz 230 milyar dolardan bu ülkeyi aldık bugün 800 milyar dolar servete kavuşturduk’ diyorlar. ’250 liradan aldığım asgari ücreti 930 liraya getirdim’ diyorlar. Adama sorarlar bu ülkede açlık ne durumda, işsizlik ne durumda? Hiç karnını doyuramayan ve yatan bir milyon insan var. Madem bu kadar iyi bir ekonomi yönettiniz, işsizliğin ne durumda yüzde 20 seviyesinde. En çok lise ve üniversite mezunu işsiz var. Kim kazandı? AKP yandaşları kazandı. Bu ülkenin zenginleri oldular" diye konuştu.

Yayın Tarihi : 25.08.2015 : 15:25

Etiketler : Chpli    Üstündağ    Chpye    Hükümet    Kurma    Görevi    Sivil    Darbe    Politika    Kanalben    Haber   


Yorumlar

3227
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN