Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Elektrik Kesildiğinde de Nefes Alabilecek

Elektrik Kesildiğinde de Nefes Alabilecek
İstanbul Avcılar’da doğuştan yemek borusu olmadan dünyaya gelen ve ameliyatla gırtlağında delik açılarak yaşaması sağlanan 1.5 yaşındaki Ahmet İsmailoğlu’nun elektrik kesildiğinde de nefes almasını sağlayacak şarjlı cihaz hediye edildi.

 

 
Avcılar’da oturan özel bir firmada temizlik işçisi Hüseyin İsmailoğlu ve eşi Sevinç’in 1.5 yıl önce ikinci çocuğu olarak dünyaya gelen ve yemek borusu olmadığı belirlenen ‘Ahmet’ adı verilen bebeği Şişli Eftal Hastanesi’nde ameliyata alındı. Nefes alması için boğaz tarafında delik açılan ve Ahmet İsmailoğlu’nun ses telleri ve nefes borusu zarar gördü. Doktorlar tedavisi devam eden minik Ahmet’in solunum yetersizliği nedeniyle yaşamını sürdürebilmesi için bir süre cihaza bağlı yaşaması gerektiği açıklandı. İsmailoğlu çifti, bebekleri ile oturdukları Yeşilkent Mahallesi’nde elektriklerin sık kesilmesi ve kullandıkları cihazın şarj edilememesi nedeniyle zor durumda kaldı. İsmailoğlu çiftinin yardım istediği Avcılar Belediyesi Avcılar Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü Ahmet bebeğin durumunu inceledikten sonra harekete geçti.
 
Sosyal Yardım İşleri Müdürü Canan Mırık, Ahmet bebeğin durumunu incelediklerini Belediye Başkan Dr. Handan Toprak’ın talimatı üzerine kısa sürede aldıkları cihazı aileye ulaştırdıklarını söyledi.
 
Mahallelerinde sık elektriklerin kesildiğini, daha önce kullandıkları cihazın şarj edilemez olması nedeniyle oğlunun nefes alamadığını anlatan anne Sevinç İsmailoğlu, “Allah başkandan razı olsun. Artık elektrik kesilecek, oğlu Ahmet’e bir şey olacak diye korkmuyorum” dedi.
 

Yayın Tarihi : 25.08.2015 : 14:54

Etiketler : Ahmet    Bebek    Elektrik    Kesildiğinde    De    Nefes    Alabilecek    Sağlık    Kanalben    Haber   


Yorumlar

1661
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN