Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


54 Yıldır Muhtarlık Yapıyor

54 Yıldır Muhtarlık Yapıyor
Bitlis’in Adilcevaz İlçesi’ne bağlı Esenkıyı Köyü’nün muhtarlığını 54 yıldır 78 yaşındaki Hudiyda Kocak yapıyor. Koçak, muhtarlık mührünü babasından aldığını söyledi.

 

 
Türkiye’nin en uzun süre görev yapan muhtarları arasında bulunan Esenkıyı Köyü Muhtarı Hudiyda Koçak, 1961 yılında babasından aldığı muhtarlık mührünü 54 yıldır hiç bırakmadı. Koçak, muhtarlık görevini, sağlığı yerinde olduğu sürece sürdüreceğini anlattı. Köy halkının kendisini çok sevdiğini ve 24 yaşından beri muhtarlık yaptığını ifade eden Koçak, "Köyümüzde benden önce babam muhtarlık yapıyordu. Daha sonra 1961 yılında 24 yaşındayken seçimlerde muhtar olarak seçilip ilk görevime başladım. Esenkıyı Köyü’nde aralıksız 54 yıldır görev yapıyorum. Muhtarlık dönemim boyunca onlarca hükümet gördüm" dedi.
 
Esenkıyı Köyü Muhtarlığını yarım asırdır kimseye bırakmayan 6’sı kız 15 çocuk babası Hudiyda Koçak, sağlığını iyi olması halinde önümüzdek dönem de aday olacağını söyledi. Koçak, bu kadar uzun süre görevde olmasınının vatandaşın sevgisinden kaynaklandığını anlattı.

Yayın Tarihi : 25.08.2015 : 12:01

Etiketler : Yıldır    Muhtarlık    Yapıyor    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

8655
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN