Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Barış İçin Tülbent Bağladılar

Barış İçin Tülbent Bağladılar
Bodrum’da ’Barışa bir tülbent de sen bağla’ etkinliği düzenleyen grup, barış mesajlarını tülbentlere yazıp, üstlerine bağladı.

 

Bodrum Belediye Meydanı’nda bir araya gelen bir grup kadın, tülbentlere ’Yurtta barış dünya da barış’, ’Ölmeyeceğiz, öldürmeyeceğiz, kimsenin askeri olmayacağız’, ’Gözyaşı değil, barış istiyoruz’, ’Barış hemen şimdi’, ’Barış bir annenin gülümsemesinden başka bir şey değildir’ yazdı.
 
Tülbentleri üstlerine bağlayan grup adına basın açıklamasını okuyan Deniz Özyurt, barış adına birlikte daha güçlü ses verebilmek için toplandıklarını belirterek, Türk, Ermeni, Kürt, Süryani, Alevi, Laz, Çerkez, Tatar, Arap, göçmen, Azeri, Rum olarak Anadolu topraklarında yaşayan ve Suriye, İran, Irak, İngiltere, Kore, Çin, Japonya, Rusya, Fransa, Kuzey ve Orta Afrika, Yeni Zelanda ile sayısız farklı coğrafyalarda, farklı kökenlere, inançlara ve dünya görüşlerine sahip olduklarını söyledi. Özyurt, şöyle dedi:
 
"Yıllardır savaş içinde canımızın parçası olan evlatlarımızı sevgililerimizi, eşlerimizi, sevdiklerimizi yitirdiğimiz gibi, fiziksel ve ruhsal özürlü kalanlarımız ile kaybetmeye devam edenler olarak, seçtiğimiz siyasiler tarafından yasalarla ’hak’larda eşitlenmek bir yana, içimize düşmanlık tohumları ekilip birbirimizi öldürmeye mahkum edildik. Bizler, Anadolu coğrafyasını kanıyla sulayan kardeş halklar ve dünya vatandaşları olarak kendi göbeğimizi kendimiz kesiyoruz. Farklılıklarımız zenginliğimizdir, diyerek kardeşliğimize sahip çıkıyoruz. Tüm hakları eşit, özgür insanlar olarak yaşama isteğimizi ortak bir zeminde buluşturup, beyaz kefenlere girmek yerine, sayısı her saniye artarak çoğalan ’ana dilimiz ve kendi renklerimizde’ beyaz tülbentlerimize barış mesajlarımızı yazıp, tüm gerçekliğimizle arkasında duruyor ve yetkililere sesleniyoruz. Tüm halklar için eşit ve onurlu bir barış istiyoruz."

Yayın Tarihi : 25.08.2015 : 11:10

Etiketler : Barış    İçin    Tülbent    Bağladılar    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

4473
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN