Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV

'Zam-Anlama'
Yusuf Taktak “Zam-Anlama” Sergisi 31 Ağustos tarihine kadar Mine Sanat Galerisi Bodrum Yalıkavak Palmarina’da…

 

Yusuf Taktak, “Zam-Anlama” başlığı altında topladığı çalışmaları ile Mine Sanat Galerisi Palmarina (Yalıkavak-Bodrum) mekanında sanatseverlerle buluşuyor. 
 
Çağdaş Sanatın ülkemizdeki öncü temsilcilerinden Yusuf Taktak, pentürü aşarak, kavram üzerine inşa ettiği çalışmalarıyla, izleyeni zaman kavramı üzerine düşünmeye sevk ediyor. Sanatçı çalışmalarında, yapısal form olarak hayata gelmiş, ilerleyen süreçte yapıdan öte kültürün temel anlatısı halini almış simgelerle kurguladığı kendine has bir dil kullanıyor. 
 
 
Taktak’ın, kendisiyle özdeşleşen diline bu defa, kendi geçmişinden ayrışarak gelen yatay ve dikey şeritler bir zaman düzlemine gönderimde bulunuyor. “Zam-Anlama” başlıklı sergi, son dönem resimleriyle birlikte, sanatçının ilk defa seyirciyle buluşacak olan farklı teknikte ürettiği çalışmalarının da bulunduğu bir seçkiden oluşuyor.

Yayın Tarihi : 25.08.2015 : 09:09

Etiketler : zam-anlama    sergi    resim    yatay ve dikey şeritler    eser    sanat    sanatçı    Mine Sanat Galerisi    Bodrum Yalıkavak Palmarina    Çağdaş Sanat    Yusuf Taktak    sanatçı       


Yorumlar

5417
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN