Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Taksit Sınırlandırması Yüzlerini Güldürdü

Taksit Sınırlandırması Yüzlerini Güldürdü
Kredi kartlarına taksitlendirme yaptıklarını söyleyerek müşteri bulan ve gelen müşterilerin kredi kartlarını kopyalayarak daha sonra yüklü miktarda çekim yapan 2 kişi yakalandı.

 

 
Üsküdar ve Ümraniye’de ofis açan Resul Hakkı B. (37) ve Deniz D. (33), mahallede bulunan esnafa "Bütün bankaların kredi kartlarına taksit yapıyoruz" yazılı broşür dağıttı. Bazı işyeri sahipleri broşürlere inanarak, taksit yapılmasını isteyen müşterilerini dolandırıcılara yönlendirdi. Kartlarına komisyon karşılığı taksitlendirme yapılmasını isteyen 2 müşteri dükkana gitti. Şüpheli Resul Hakkı B. ve Deniz D., H.Y. ile K.T.’nin kredi kartlarını kopyaladıktan sonra, 1 hafta içerisinde kopyaladıkları kartlardan toplam 45 bin 100 lira fazla çekim yaptı. Yaklaşık 10 gün içinde açtıkları dükkanı da kapatan dolandırıcılar ortadan kayboldu.
 
POLİS OPERASYONUYLA YAKALANDILAR
 
H.Y. ve K.T. ise durumdan şüphelenerek Asayiş Şube Müdürlüğü Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği’ne giderek şikayetçi oldu. Polis ekipleri, yaptıkları operasyon sonucu Resul Hakkı B. ve Deniz D.’yi yakalayarak gözaltına aldı. Gayrettepe’de bulunan Asayiş Şube Müdürlüğü’nde ifadeleri alınan şüpheliler sevk edildikleri mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.
 
Polis ekipleri, aynı yöntemle başka kişilerin de mağdur olup olmadıklarını araştırırken, konuyla ilgili geniş çaplı soruşturmanın devam ettiği öğrenildi.

Yayın Tarihi : 24.08.2015 : 17:38

Etiketler : Taksit    Sınırlandırması    Dolandırıcıların    Yüzünü    Güldürdü    Kanalben    Haber   


Yorumlar

1558
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN