Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Muş’tan Saman Sevkiyatı

Muş’tan Saman Sevkiyatı
Muş ovasında arpa ve buğday hasadından sonra, sapından elde edilen samanın, çuvallara doldurularak sevkiyatına başlandı.

 

Diyarbakır yöresinden Muş’a gelen biçerdöver sahipleri, ovadaki arpa ve buğdayı saman karşılığında biçtikten sonra patosa vuruyor. Havaların yağışlı geçmesi nedeniyle arpa ve buğday veriminde yaşanan artış samana da yansıdı. Biçerdöverlerle birlikte Diyarbakır’dan gelen işçiler, her gün saat 05.00’den saat 20.00’ye kadar çalışarak samanları çuvallara dolduruyor. Kurulan çadırlarda kalan işçiler, saman çuvallarını TIR’lara yüklüyor. Günde 500’e yakın saman çuvalı ağzı diktiğini söyleyen Seyithan Sevim, bu işin 20 gün kadar devam ettiğini belirtti.
 
TONU 100 LİRA
 
Samanın bol olduğunu ve bu nedenle ton fiyatının 150 liradan 100 liraya düştüğünü anlatan biçerdöver sahiplerinden Remzi Sevim şöyle dedi:
 
"Samanı çuvallara doldurup, tonu 100 liradan Erzurum, Bingöl, Diyarbakır yöresindeki hayvan sahiplerine gönderiyoruz. Samanı işçilerden bir bölümü çuvala dolduruyor, bir bölümü çuvalın ağzını dikiyor. Sonra da TIR veya kamyona yüklüyorlar. Tüm işçileri Diyarbakır’dan getirdik, bu yörede işçi bulmak çok zor."

Yayın Tarihi : 24.08.2015 : 10:58

Etiketler : Muştan    Saman    Sevkiyatı    Ekonomi    Kanalben    Haber   


Yorumlar

5645
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN