Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Göcek’te Yat Battı!

Göcek’te Yat Battı!
Muğla’nın Fethiye İlçesi’nde, kayalıklara çarparak,su alan yelkenli yat battı. 5’i turist 7 kişi son anda zodyak botla yattan ayrılarak canlarını kurtardı.

 

 
Bugün saat 14.00 sıralarında, Göcek Mahallesi’ne yaklaşık 4 mil mesafedeki Domuz Adası yakınlarındaki sığ alanda bir kayalığa çarpan kaptan Nuh Gök’ün sahibi olduğu ’Oğuz-N’ adlı16 metre uzunluğundaki yelkenli yat su almaya başladı. Bunun üzerine kaptan Gök, yattaki 2 metrelik zodyak botla teknesindeki 5 turist ve 1 mürettebatı da alarak yakındaki başka bir tekneye geçerek canlarını kurtardı. Tahliye edilmesinden kısa bir süre sonra yat tamamen suya gömüldü. Yatın batma anı ve içindekilerin tahliye anı yakındaki bir teknede bulunanlar tarafından cep telefonuyla görüntülendi.
 
Göcek Limanı’nda karaya çıkartılan teknedeki 7 kişi, Sahil Güvenlik’e ifade verdi. Batan yatın kaptanı ve sahibi Nuh Gök, "Ne olduğunu anlamadan tekne su almaya başladı. Hemen yardım isteyip, içerdekileri tahliye ettik. Önemli olan kimseye bir şey olmamış olması" dedi.
 
Sahil Güvenlik, batan tekneyle ilgili soruşturmanın sürdüğünü bildirdi.
 
 

Yayın Tarihi : 23.08.2015 : 17:14

Etiketler : Göcekte    Yat    Battı    Kişi    Son    Anda    Zodyak    Botla    Kurtuldu    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

6110
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN