Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


''Zeybeklik İkiyüzlülük Değildir''

''Zeybeklik İkiyüzlülük Değildir''
MHP İzmir İl Başkanı Necat Karataş, İzmir ziyaretinde Türkiye'de ekonomik kriz olmayacağını söyleyen ve MHP'nin koalisyon görüşmelerindeki tavrını eleştiren Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci'ye sert çıktı. Karataş, Zeybekci'nin Sarıyer'de 11 milyon liralık yalısını hatırlatarak, "Zeybeklik ikiyüzlülük değildir, halktan görünüp Boğaz'da yalı almak değildir.

 

MHP İzmir İl Başkanı Necat Karataş, İzmir'de partililere yaptığı konuşmasında koalisyon görüşmelerine değinerek, "Bu millet sözünü bir kere daha söyleyecek. Millet kimin samimi olduğunu gördü. Önüne beş altenatif koyduk. Yine ’hayır’ dedi. Sen demiyor muydun 'bedemizi ülke, millet için taşın altına koyarız’ diye" konuşan Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci'ye tepki gsöterdi. Karataş, şöyle konuştu: 
 
"AKP'nin ilkesizliğine ortak olmayacağız. Yanlışlarını itiraf edeceklerine başkalarını suçluyorlar. Ülke kan gölü, gençler umutsuz, çalışan çaresiz. Bunun tek sebebi AKP hükümeti. Bir de gelmiş bize samimiyetten bahsediyor. Meydanı boş bulmuş sallıyor. Millet sizin samimiyetinizi teröristlerle imzaladığınız Dolmabahçe protokolünde gördü, Habur'da teröristleri davul zurnayla karşılarken gördü, çözüm denilen çözülme sürecinde PKK'yı güçlendirirken gördü, 17-25 Aralık'ta yatak odalarından çıkan para sayma makinelerinde gördü. Sayın Bakan gelmiş koalisyon görüşmelerinde MHP'ye yükleniyor. Siz bizi günlerce oyladığınız CHP' mi sandınız? MHP sizi ve ekabirinizi çok iyi tanıyor, hedefinizi ve amacınızı çok iyi biliyor. Hamasi nutukları bırakın da hesap verin."
 
Ekonomi Bakanı, AK Parti Denizli Milletvekili Zeybekci'nin "Gelmez arkadaşlar. Allah aşkına ben söylüyorum gelmez" diyerek Türkiye'de ekonomik kriz olmayacağı yönündeki açıklamasını da hatırlatan Karataş, "Dolar rekor kırıyor, borsa çakıldı, faizler arttı. Tarımda ürünler para etmemiş, her şey ithal, üretim durdu, yatırımcı önünü göremiyor. Dolar frenlenmezse iflaslar başlayacak. Huzur ve güven yok. Ekonominin patronu, ülkede ekonomik kriz olmayacağını söylüyor, aksini iddia edenlere 'kefen parası bulamazsınız' diyerek, beddua ediyor. Zeybeklik ikiyüzlülük değildir. Halktan görünüp de Boğaz'da yalı almak değildir. Rüzgar hep aynı yönden esmez." 

Yayın Tarihi : 23.08.2015 : 14:28

Etiketler : MHP    izmir    il başkanı    necat karataş    bentv    kanalben   


Yorumlar

5362
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN