Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Şehit Acısı Kırşehir’e Düştü

Şehit Acısı Kırşehir’e Düştü
Diyarbakır’ın Kulp İlçesi’nde, PKK’lı teröristler ile çıkan çatışmada jandarma uzman onbaşı Mehmet Kara’nın şehit olduğu haberi, memleketi Kırşehir’ e ulaştı.

 

 
Vatani görevini 1.5 ay önce vatani görevini tamamlayıp uzman onbaşı olarak Diyarbakır’a atanan Mehmet Kara, hidroelektrik santrali güvenliğinde görevli askerlere PKK’lıların saldırmasında çıkan çatışmada şehit oldu. Çatışmada 3 asker de yaralandı.
 
Oğullarının şehit olduğu haberi, Kırşehir’in Kındam Mahallesi’nde oturan emekli işçi olan baba Metin Kara’ya askerler tarafından verildi. Nazlı ve Metin Kara çiftinin evleri yakınlarının akınına uğradı. Şehit uzman onbaşı Mehmet Kara’nın bir ay önce nişanlandığı Zehra Tavus da haberi alınca yıkıldı.
 
Kırşehir Valisi Necati Şentürk, Ak Parti milletvekili Salih Çetinkaya, Belediye Başkanı Ak Partili Yaşar Bahçeci ve askeri yetkililer de şehidin evine gelerek aileye taziyede bulundu.
 
Şehit uzman onbaşı Mehmet Kara’nın cenazesi yarın Cacabey Camisi’nde kılınacak  namazın ardından düzenlenecek törenle Ahmet Tozluklu Şehitliği’nde toprağa verilecek.

Yayın Tarihi : 23.08.2015 : 14:13

Etiketler : Şehit    Acısı    Kırşehire    Düştü    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

5984
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN