Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


''Uyduruk Bir Mahkemede Mahkum Edildi''

''Uyduruk Bir Mahkemede Mahkum Edildi''
Saadet Partisi (SP) Genel Başkanı Mustafa Kamalak, partisinin vefat eden liredi Necmettin Arbswbakan’ın doğru konuştuğu için yolunun kesildiğini öne sürerek, "Diyarbakır’da kurulmuş uyduruk bir mahkemede mahkum edildi. Uyduruk mahkeme diyorum, bir hukukçu olarak ne dediğimi iyi biliyorum. Ağzımdan çıkan kelimenin ne manaya geldiğini elbette biliyorum. Uyduruk bir mahkeme diyorum" dedi.

 

 
Diyarbakır’da, partisinin bölgedeki il başkanlarıyla toplantısı yapan  Genel Başkan Mustafa Kamalak, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Merhum Necmettin Erbakan’ın 1994 yıllında Bingöl’de yaptığı konuşmasının ardından yargılandığı Devlet Güvenlik Mahkemesi’ni (DGM) ’uyduruk’ niteleyen Kamalak şunları söyledi:
 
"24 Şubat 1994 yılında merhum liderimiz Erbakan hocamız, Bingöl’de mahalli seçimlerinde yaptığı bir hitabede diyordu ki, ’Bre gavur aşıkları, bu ülkenin çocukları bin yıldan beri okula başlarken besmele ile başlardı. Onu değiştirdiniz, yerine başka şeyler koydunuz. Siz böyle derseniz, bu yöre insanı da şöyle deme hakkı doğmaz mı?’ diyordu. Doğru söylediği için merhum hocamızın yolu kesildi. Diyarbakır’da kurulmuş olan uyduruk bir mahkemede, yargılanmak üzere mahkum edildi. Uyduruk mahkeme diyorum, bir hukukçu olarak ne dediğimi iyi biliyorum. Ağzımdan çıkan kelimenin ne manaya geldiğini elbette biliyorum. Uyduruk bir mahkeme diyorum."
 
SP Genel Başkanı Mustafa Kamalak’ın konuşmasının ardından, toplantıya basına kapalı devam edildi.

Yayın Tarihi : 23.08.2015 : 13:53

Etiketler : Kamalak    Erbakan    Diyarbakırda    Uyduruk    Bir    Mahkemede    Mahkum    Edildi    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

8932
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN