Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


''Gezi Ruhunu Canlandırmak İstiyorlar''

''Gezi Ruhunu Canlandırmak İstiyorlar''
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın PKK için "Ama’sız silahlar bırakılsın" dediğini belirterek, "Terör örgütü ile devletin askerini, polisini nasıl bir kefeye koyarsın? Yeniden sazı ele almak gerektiğini düşünüyor herhalde. Kandil, Gezi ruhunu yeniden canlandırmak istiyor. Böylece yeni bir sinerji yaratıp, Kandil’de ölenlerin gereğini yapalım’ diyor" dedi.

 

 
Bakan Taner Yıldız, AK Parti Kayseri İl Başkanlığı’nın, Melikgazi Belediyesi Kültür Merkezi’nde düzenlediği Ağustos ayı Danışma Meclisi Toplantısı’na katılarak konuşma yaptı. Bakan Yıldız, 7 Haziran seçimlerinden sonra, AK Parti’nin hedef alındığı bir ortamdan, koalisyon kurulması süreçlerine geçildiğini ifade ederken, şöyle konuştu:
 
"Bundan sonra yapacağımız çalışma; sadece AK Parti’nin birinci parti olması için değildir. Karşımızdakiler, yüzde 60’lık blok, yeni seçim hedeflerini belirlediler. AK Parti’nin birinci parti olmaması için çalışacaklarını ifade ediyorlar. Ancak şunu belirteyim ki, her şeyin siyaseti yapılır ama şehitlerimiz üzerinden siyaset ve hesap yapılmaz. Hangi partiden olursa olsun."
 
"TÜRKİYE SAHİPSİZ DEĞİL"
 
Seçmenin, sandıkta verdiği mesajın doğru anlaşılması gerektiğini vurgulayan Yıldız, AK Parti olarak 7 Haziran seçimlerinde halkın verdiği mesajları aldıklarını, Türkiye’nin sahipsiz olmadığını, kimsenin de ülkenin geleceğine ilişkin ümitsizliğe kapılmamasını istedi. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, şöyle dedi:
 
"Kandil, ‘Gezi ruhunu canlandırın, birlikte bir sinerji oluşturalım, Kandil’de ölenlerin gereğini yapalım’ diyor. Bugün mevzu olan ülkenin kendisidir. Ülkenin kader, istikrarını savunanlara vuruyorlar. Gezi olaylarının tek başına çayır- çimen olayı olmadığını o zaman da söyledik, şimdi de söylüyoruz. ’Ama’sız silah bırakacaksa, PKK silahlarını bıraksın. Siz bu ülkede olmayan güveninizi, bir kez daha kaybettiniz. PKK silahlarını bırakacak, bir daha almamak üzere gömecektir. Her bir şehidimiz, hepimizin yüreklerini yakıyor. Şehitlerimizle üzülüp, onların haberlerini duyarken, PKK’nın kayıpları göz ardı ediliyor. PKK’nın çok terörist kaybı var. Terör örgütünün güncellenmiş depo, sığınakları her neresi varsa vuruldu ve vuruluyor. Bundan sonra lafın sözün değil, icraatın olması gerektiğini söyledik. Bizim çözüm sürecinin istismar edildiğini hep beraber gördük. AK Parti’yi DAEŞ’e destek olmakla suçladılar. Çözüm sürecinde de partimizi PKK’ya destek vermekle suçladıkları gibi. Şimdi de PKK’ylaü yapılan mücadeleyi eleştiriyorlar. Oyunun farkına varmamız lazım."
 
Bakan Taner Yıldız, omuzlarında hissettikleri sorumluluk uyarınca Türkiye’nin her bakımdan iyi yönetilmesine çaba harcadıklarını, yüzlerce, binlerce icraat yaptıklarını Türkiye’de kaos ortamına izin verilemeyeceğini söyledi.
 
AK Parti eski Kayseri Milletvekili ve eski Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından hükümeti kurmak için görevlendirilmesinin ardından yürütülen koalisyon hükümeti kurma çalışmaları hakkında bilgi verdi. Elitaş, "Daha vakit geçmiş değil, gelin TBMM’yi önümüzdeki hafta toplayalım, seçim kararını Meclis versin. Kendi göbeğini kendisi kessin. Cumhurbaşkanı meclisi fesh etme yetkisini kullanmasın, meclis kendisi seçim hükümetini kursun. CHP ve MHP yaptığı hatalardan dönerse, AK Parti, CHP ve MHP’nin kuracağı güçlü bir hükümetle Türkiye seçime gitsin" diye konuştu.
 
Elitaş, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin sürekli ‘olmaz’, dediğini ifade ederken, "Tekrar ediyorum, CHP ve MHP gelin birlikte hükümeti kuralım ve ülkemiz bu güçlü hükümetle seçime gitsin. Yoksa kurulacak seçim hükümetine 3 HDP’linin girmesinin vebali, ilk önce MHP Genel Başkanı sayın Bahçeli ve daha sonrasında CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun omuzlarındadır" ifadelerini kullandı.
 
Toplantıda konuşan AK Parti Kayseri Milletvekili Ahmet Doğan da, 7 Haziran’da oluşturulan bir algı operasyonu yapıldığını, aldıkları yüzde 41 oy oranının bundan sonraki seçimlerde de düşmeyeceğini söyledi.

Yayın Tarihi : 23.08.2015 : 13:44

Etiketler : Bakan    Yıldız    Kandil    Gezi    Ruhunu    Canlandırmak    İstiyor    Politika    Kanalben    Haber   


Yorumlar

6117
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN