Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV

İduğ Uyardı
Ege Otomotiv Derneği (EGOD) Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa İduğ, alıcıların ikinci el otoda herhangi bir olumsuzluk yaşamaması için uyarılarda bulundu.

 

EGOD Başkanı İduğ, ikinci el otomobil satışlarının arttığı bu aylarda çok fazla sorunla karşılaştıklarını belirterek vatandaşları uyardı. Satın alınacak aracın herhangi bir aracıdan alınmaması gerektiğini, mutlaka vergi kaydının olup olmadığının araştırılması gerektiğinin altını çizen Mustafa İduğ, sahibinden alınacak araçlarda ise alıcıların söz konusu otomobilin kilometresinin oynanıp oynanmadığını ve daha önceden büyük hasar görüp görmediğini öğrenmesini tavsiye etti.
 
Öncesi soruşturulmadan hasarlı bir aracın alınması neticesinde otomobilin elden çıkarılma sürecinde sorunlarla karşılaşabileceğini ifade eden İduğ, “İkinci el satışlarda ciddi teknik ve kalıcı sorunları olan araçlar farkına varmadan, değerinin çok üstünde paralar vererek alınabiliyor. Haliyle alıcı maddi kayba uğruyor. Bu yüzden almadan önce plaka sorgulaması yapmanın yanı sıra iyi bir yetkili servise götürmek faydalı olabilir. Halkımız alacağı araca boya, kaporta ve motor testini mutlaka uygulamalı" diye konuştu.
 
 

Yayın Tarihi : 23.08.2015 : 12:03

Etiketler : EGOD    başkan    İduğ    otomobil    bentv    kanalben   


Yorumlar

7536
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN