Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Şeker Fabrikasının Taşınması Yargıda

Şeker Fabrikasının Taşınması Yargıda
Yıldız Holding tarafından 2013 yılında alınan Adapazarı Şeker Fabrikası’nın Afyon’a taşınması mahkemelik oldu. Adapazarı Pancar Ekicileri Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Aya, taşınma kararını yargıya taşıyacaklarını söyledi.

 

Cumhuriyetin ilk şeker fabrikalarından biri olan Adapazarı Şeker Fabrikasını 2013 yılında Ülker Guruba bağlı Yıldız Holding tarafından Adapazarı Pancar Ekicileri Kooperatifinin Bank Asya’ya olan borcuna karşılık 182 milyon liraya satın alınmıştı. Fabrikanın sahibi Yıldız Holding Şeker Kurumu’na başvurarak Sakarya ve bölgesinde pancar ekim alanının yetersiz olduğunu belirterek fabrikayı Afyon’a taşımak için izin istedi. Talebe Şeker Üst Kurulu’ndan izin çıkınca 60 yıllık fabrikanın Afyon’a taşınmasının önü açıldı. 
 
Fabrikanın taşınmasıyla ilgili karara 65 bin üyesi bulunan Adapazarı Pancar Ekicileri Kooperatifi’nden itiraz geldi. Kooperatifin Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Aya kararı yargıya taşıyacaklarını söyledi. Fabrikanın Sakarya için önemli olduğunu söyleyen Aya, "Üst Kurul’un oy birliğiyle aldığı bu karar yarın ülke genelinde bulunan irili ufaklı şeker fabrikaları için emsal teşkil edecek ve ekim alanlarında sıkıntılara neden olacaktır. Bu nedenle konuyu yargıya taşıyacağız" diye konuştu.

Yayın Tarihi : 22.08.2015 : 19:54

Etiketler : Yıllık    Adapazarı    Şeker    Fabrikasının    Afyona    Taşınması    Yargıya    Gidiyor    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

3890
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN