Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Rüzgarın Hızlıları Ödülleri Topladı

Rüzgarın Hızlıları Ödülleri Topladı
Çeşme Belediyesi’nin ev sahipliğinde, Türkiye Yelken Federasyonu’nun desteği ile Alaçatı’da düzenlenen Pegasus Airlines PWA Windsurf Dünya Kupası’nda şampiyonlar belli oldu. Rüzgarın istenen düzeye ulaştığı anlarda yapılan son gün yarışları nefes kesti.

 

Turnuva öncesi kadınlarda klasmanda 5’inci sırada bulunan Çağla Kubat, üçüncülük kürsüsüne çıkarak gururumuz oldu. Birinciliği geçen yıl da Alaçatı’da ilk sıraya yerleşen kadınlar klasman lideri Sarah-Ouita Offringa (Aruba Adaları) elde ederken, ikincilik Fransız Marion Mortefon’un oldu. Geçen yılın PWA şampiyonu Fransız Delphine Cousin 4’üncü sırada yer alırken, 19 yaşındaki dünya gençler şampiyonu Fulya Ünlü de 5’inci sıraya yerleşti.
 
Erkeklerde güne lider başlayan kadınlar kategorisinin ikincisi Marion Mortefon’un ağabeyi Fransız Pierre Mortefon yerini korudu ve Alaçatı’nın şampiyonu oldu. Mortefon’u İtalyan Malte Reuscher ve vatandaşı Matteo Iachino takip etti. Alaçatı’ya erkekler klasmanının lideri olarak gelen Fransız Antoine Albeau 7’nci sırada kalırken, güne 13’üncü başlayan Bora Kozanoğlu turnuvayı 10’uncu sırada tamamladı.
 
Toplam 55 bin para ödülünün dağıtıldığı organizasyonun hız şampiyonları da belli oldu. Erkeklerde saatte 69 kilometrelik hıza ulaşan Hollandalı Ben Van Der Steen kadınlarda da saatte 61 kilometreyi gören Lena Erdil birinci oldu. Her iki sporcu da organizasyonun ana sponsoru Pegasus Airlines’tan biner Euro para ödülü kazandı.
 
Festival alanında bulunan windsurf tutkunlarına yönelik yarışlarda ise 2 izleyici Pegasus Airlines’tan yurt dışı gidiş-dönüş, 9 izleyici de yurt içi gidiş-dönüş uçak bileti kazandı. Ödülleri Çeşme Belediyesi Başkan Yardımcısı Şakir Karadede, Sportsworks Ajans Başkanı Kutlu Torunlar, Pegasus Airlines mali işlerden sorumlu genel müdür yardımcısı Serhan Ulga, Pegasus Airlines yönetim kurulu üyesi Emre Berkin, Izair Genel Müdürü Nasuh Çetin, Pegasus Airlines pazarlama direktörü Onur Dedeköylü ve Pegasus Airlines kurumsal iletişim ve sponsor ilişkileri direktörü Diğdem Cengiz Gürsel tarafından verildi.
 
33 ülkeden 64 erkek, 31 kadın sporcunun mücadele ettiği turnuvaya 13’ü erkek, 11’i kadın olmak üzere toplam 24 windsurf’çü veren Türkiye’yi; 10’u erkek, 5’i bayan olmak üzere 15 sporcu ile temsil edilen Fransa izledi.

Yayın Tarihi : 22.08.2015 : 19:51

Etiketler : Rüzgarın    Hızlıları    Ödülleri    Topladı    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

1526
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN