Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Göztepe’de Yeni Stada Tepki

Göztepe’de Yeni Stada Tepki
Göztepe’de bir grup semt sakini ve taraftarın içinde yer aldığı, "Gürsel Aksel Stadı Savunması" ismiyle bir araya gelen oluşum, stadın yıkılıp yeniden yapılmasına karşı çıktı.

 

Toplu Konut İdaresi tarafından ihalesi 2014 yılı ocak ayında gerçekleştirilen, Gürsel Aksel Stadı’nın bulunduğu alana yapılacak yeni stadın imar planına aykırı olduğunu ileri süren oluşum, yaptığı açıklamada, "Seçim öncesi hükemetin projesi olarak 15 bin kişilik stat yapılması için hukuk çiğnenerek TOKİ’ye ihale yetkisi verildi. Mevcut alan yüksek kapasiteleri karşılayamaz. Bu alanla ilgili yargıya taşınmış 2 ayrı dava sürüyor. Bizlerin görüşü alınmadan hayat kalitemizi etkileyecek bir inşaatın yapılmasını doğru bulmuyoruz" görüşü savunuldu. "Alandaki ağaçların her biri nedenini bilmediğimiz şekilde işaretlenmiştir" ifadelerine yer veren oluşumun açıklaması şöyle devam etti:
 
"Çağdaş bir stadın tüm İzmir’in faydasını gözeten uygun bir alana, en az 25 bin kişilik yapılmasını istiyoruz. Gürsel Aksel, Göztepe için tarihtir. Uzundere’de stat ve spor kompleksi yapılması planlanan yerlerin birçok kişi ve kurum tarafından rant sağlama amaçlı toplanmasına göz yuman zihniyet, Göztepe’yi Gürsel Aksel’e stat yapmaya zorlamaktadır. Burası altyapılara hizmet vermelidir. Atatürk Stadı yıkılıp yeniden yapılabilir, yıkımı süren Alsancak Stadı ihtiyaçlara cevap verecektir. Göztepe için 25 veya 21 bin kişilik stadyum yeterli olmayacaktır."

Yayın Tarihi : 22.08.2015 : 16:00

Etiketler : Göztepede    Yeni    Stada    Tepki    Spor    Kanalben    Haber   


Yorumlar

2994
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN