Ben TV


En Kaliteli Zeytinyağı Bizde, Ancak...

Yayınlanma Tarihi : 17.07.2012 : 16:50
Dünyanın en kaliteli zeytin ve zeytinyağına sahip olan Türkiye, bu nimeti ürettiği kadar tüketmiyor. Sektörün liderleri, vatandaşı sağlık mucizesi zeytinyağını daha çok tüketmeye davet ediyor.

 

Sektörün lider firmalarından yarım asırlık Kristal Zeytinyağı Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Baran’la zeytinyağı üzerine bir sohbet yaptık.

Baran, zeytinyağı deyince ilk akla gelen konu olan tağşişle ilgili önemli açıklamalarda bulunurken, özellikle yapısal olarak, zeytinyağının hileye el vermediğinin altını çizdi.

Baran, çok zahmetli bir iş olan zeytinyağı üretiminde, özellikle küçük çaplı toprakların alınması konusunda devletin önemli adımlar attığını kaydetti.

Akdeniz’de ciddi rakiplerin olduğunu ifade eden Baran,  Türkiye’deki zeytinyağının dünya çapında bir kaliteye sahip olduğunun altını çizdi.

Eski ve kimyasal yöntemlerin yerine daha doğal ve yeni teknolojilerin kullanılması da zeytinyağındaki kalitenin artmasındaki önemli etkenlerden biri oldu.

Üretime ve kaliteye rağmen yeterince zeytinyağı tüketilmediğini düşünen Baran, bu konuda bazı önemli tavsiyelerde bulundu.

    

Etiketler : zeytinyağı    tarım    ekonomi    İzmir    üretim    zeytin    gıda   


Yorumlar

5644
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLERYAZARLAR

SOSYAL MEDYA


BEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN